Професійне свято працівників науки в Україні — День науки


У третю суботу травня в Україні відзначається професійне свято працівників науки — День науки. Він встановлений Указом Президента від 14.02.1997 № 145/97.

Науковий потенціал Україні вважається одним з найкращих в Європі. Українські вчені є авторами безлічі винаходів в різних областях науки. Науково-технічну діяльність регулює закон, прийнятий в Україні в 1999 році.

Сьогодні в Україні працюють:

  • Національна Академія Наук України (НАН України), утворена в 27 листопада 1918 і має тепер 3 секції, 14 відділень, близько 170 інститутів та інших наукових установ.
  • 1400 науково-дослідних інститутів.
  • 330 вищих навчальних закладів.
  • 7000 докторів, 78000 кандидатів наук.

За статистикою, в установах, підконтрольних Національної Академії Наук України, зараз працюють близько 35 000 чоловік. Найбільшими регіональними науковими центрами країни є Придніпровський, Донецький, Південний, Західний, Північно-Східний і Кримський центри  (Донецький і Кримський центри на даний час окуповані Російською федерацією).

Всесвітній день науки був заснований ЮНЕСКО тільки в 2001 році, офіційно називається «Всесвітній день науки в ім’я миру та розвитку» та щорічно відзначається 10-го листопада.

 

 

Have any Question or Comment?

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

CAPTCHA image
*

This blog is kept spam free by WP-SpamFree.

Наш канал на Youtube