До відома світового Субуду (WSA). Чверть століття черкаського осередку. Сумні підсумки


У серпні 2017 було відсвятковано 25-річний ювілей організації Субуд (Черкаси, 1992 рік)

На жаль, за за цю чверть століття черкаський осередок Субуда  практично повністю деградував!

Кількість членів зменшилася з 80 до 7 (!), погіршилися стосунки між членами черкаської групи, наслідком чого стало її розділення!

Постійні щедрі закордонні пожертви на черкаський осередок Субуду місцеві керівники продовжують “вдало освоювати” як такі, що були спрямовані на купівлю ділянки, будинку та його розбудову, але, при цьому, всі фінансові операції,  пов’язані з придбанням, наприклад, тієї ж земельної ділянки, були проведені таємно від групи.

Тож скільки отримано і скільки витрачено коштів на документацію та реальну покупку земельної ділянки  достеменно не знає ніхто, звісно, крім безпосередньо задіяних в цьому неподобстві керівних осіб.

Окремої уваги заслуговує безвідповідальне та свідомо-шахрайське використання коштів, спрямованих міжнародним Субудом на наступну реконструкцію придбаного будинку. Все починалося з прибудови двох поверхів та підвалу… 

Загалом, роботи проводилися з численними порушеннями будівельних норм та використанням неякісних матеріалів! Цілком ймовірно, що на цьому верхівка черкаського осередку зуміла добряче нагріти руки, адже використання неналежної якості матеріалів при будівництві не дали змоги забезпечити енергозбереження будинку. Взимку було дуже холодно,  теплові втрати призводили до того, що члени організації при виконанні вправ вимушені були користуватися верхнім одягом, щоб хоч якось зігрітися, бо температура в приміщенні знижувалася до +10С.

Крім того, застосований покрівельний матеріал, а саме – пресований картон, який передбачено лише для тимчасових споруд, не захищав від опадів та інших атмосферних явищ. Все протікало, а опади у приміщенні «ловили» по склянках. Холод примусив іноземців витрачатися додатково: черкаському осередку на опалення було надано матеріальну допомогу. Але будинок все одно не міг утримувати комфортну температуру, адже з ізоляції лише гіпсокартон. Припускаємо, що така ситуація була вигідна керівництву, бо давала можливість продовжувати отримувати та фактично привласнювати кошти.

Чергові десять тисяч доларів пішли у перебудову раніше зведеного даху. При його демонтажі з`ясувалися причини постійного холоду – це відсутність ізоляції. Але це нікого не засмутило, винних не знайшлося, та й не шукали. Ніхто не ставив питання – « А де ж гроші, витрачені на ізоляцію?».

Таким чином, освоєння траншу на новий дах пройшло за звичною схемою: оформлювалися матеріали першого ґатунку, а по факту використовувалися третього, до того ж закуповувалися найдешевші комплектуючі.

При цьому роботи веде не фірма-підрядник, яку мали б обрати за конкурсом і яка б несла відповідальність за якість та надавала б відповідні гарантії, а приватні особи, яким керівництво черкаського осередку закуповувало інструмент і рукавички у великій кількості.

Така безвідповідальна по відношенню до групи та спонсорів фінансово-господарська діяльність не могла продовжуватися довго. Знайшовся притомний член групи, який періодично озвучував ці проблеми на зборах, закликав дотримуватися статуту організації, наполягав на створенні фінансово-ревізійної комісії (згідно Статуту), вказував на корупційну складову у використанні іноземних коштів.

Проте, керівництво осередку порадило йому більше молитися, щоб «дурні думки» не лізли в голову…

Така порада його не задовольнила, не згодна з діяльністю керівництва людина поїхала на міжнародну зустріч Субуду до Європи. За своєї ініціативи нею було зорганізовано круглий стіл з європейськими та світовими лідерами Субуду (WSA). На зборах було повідомлено про порушення фінансово-господарської діяльності у черкаському осередку Субуду.

Потрібно віддати належне іноземним колегам Субуду, які повністю підтримали звернення та зробили серйозні зауваження український делегації. Проте, офіційна українська делегація «й вусом не поворушила».

Наступні двадцять тисяч доларів, що було виділено на утеплення стін, освоюються особою, наближеною до керівництва осередку і знов без належно проведеного конкурсу та оформлення Договору.  Попередньо заявлені в кошторисі утеплювальні матеріали знов було замінено на дешевий аналог.

П’ятнадцять тисяч доларів на нові вікна також було «освоєно» прихильником керівництва, яке сформувало так звану «ініціативну групу» по будівництву.

Слід зауважити, що черкаський осередок Субуду України не звертався до черкаської міської ради за дозвільними документами на будівництво, а це означає, що в будь-який момент архітектурна інспекція може надати припис на знесення самовільно побудованих приміщень.

Матеріальні збитки при цьому ніхто не буде рахувати, мабуть існує відпрацьована звичка: навіщо хвилюватися – за все сплатить світовий Субуд(WSA)!

Повернімося до того, хто викрив усі ці оборудки та доніс інформацію до європейських партнерів. Фінал, хоч і закономірний, та дещо несподіваний, як для громадської організації духовного спрямування: його було виключено з членів організації  «за нанесення моральної шкоди» Субуду України! До того ж, за словами потерпілого, з порушенням процедури.

Мабуть, щоб не кортіло бунтівнику й надалі з`являтися на цій території та спостерігати, що і як там відбувається – в прямому сенсі надавали стусанів, зробивши струс мозку! (до речі, у присутності інших вірян, які не втручалися, а тільки спостерігали). Наразі триває з`ясування всіх обставин інциденту в правоохоронних органах, тому й прізвища дійових осіб поки не вказуємо.

Подія досить неординарна, пов’язана з діяльністю Громадських організацій, до того ж, відбулася вперше не тільки в Черкасах чи в Україні, але й загалом у світовому Субуді (WSA), тож вважаємо за доцільне ознайомити читача з проблемою в повному обсязі.

Чи взагалі потрібна, шановний читачу, така організація, в якій обманюють, крадуть гроші, калічать людей і порушують національне законодавство та Конституцію України? Відповідь на це риторичне питання цілком очевидна…

        Адресу черкаського Субуду знайти не важко: затишний провулок Б.Хмельницького (що за обласною Прокуратурою), ошатний будинок №30, в якому знаходиться організація, що декларує в своїх статутних документах духовне відродження та вдосконалення Людини!

Ось тільки в дійсності – нічого спільного й близько з цим не має! Адже там відбуваються речі, несумісні з будь якими духовними практиками…  та й, мабуть, соромиться своєї належності до світового товариства Субуд, бо на фасаді зовсім відсутній його символ…

 

P.S. Тисячі євро та фунтів від іноземних донорів течуть також і на перекладацьку діяльність українських осередків Субуду, але … тихо зникають! Державна мова при видавництві ігнорується, а свідомість пересічного українця-субудянина навертають на «руський мир», примушуючи читати бесіди засновника Субуду тільки в російськомовному варіанті!

Have any Question or Comment?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

CAPTCHA image
*

This blog is kept spam free by WP-SpamFree.

Наш канал на Youtube