Лілія Гриневич розповіла про позицію Міністерства освіти і науки щодо перерозподілу нарахування стипендій


У Міністерстві освіти і науки вважають, що мінімальна стипендія з 2017 року має становити близько 1 тис. грн, а максимальна – близько 1 тис. 600 грн. Про це під час засідання комітету Верховної Ради повідомила міністр освіти і науки Лілія Гриневич, передає кореспондент УНН.

«Ми вважаємо, що академічна стипендія має зрости за обсягом. Тому що зараз вона 800 грн. Різниця між тим, хто вчиться на відмінно і тим, хто має трійки, 50-80 грн. Це неправильно. Наша пропозиція, щоб мінімальна стипендія була 1 тис. грн, а максимальна — 1600, що по показниках наступного року має дорівнювати показникам прожиткового мінімуму», — сказала Лілія Гриневич.

За її словами, Міністерство освіти та науки пропонує також збільшити стипендію на гостродефіцитні спеціальності абітурієнтів з високими балами, і де важко навчатися, а саме технічні і природничо-матиматичні спеціальності, зокрема педагогічні.

Окрім того, буде переглядатися співвідношення між академічною і соціальною стипендією.

«Нас турбує співвідношення між академічною і соціальною стипендією. Ми вважаємо, що академічна стипендія є великим мотиватором до навчання. І тому частка академічної стипендії має бути більшою, ніж соціальної. Зараз це 50:50… Не можна за рахунок соціальної стипендії зменшувати академічну», — додала Лілія Гриневич.

Have any Question or Comment?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

CAPTCHA image
*

This blog is kept spam free by WP-SpamFree.

Наш канал на Youtube