Науковці ЧДТУ: Георгій Канашевич. Особистість в умовах науково-технічної революції


Spread the love

Однією з визначальних характеристик сучасного і майбутнього цивілізаційного розвитку є новий етап науково-технічної революції, пов’язаний із становленням нового технологічного способу виробництва, що ґрунтується на інформаційно-комунікаційних технологіях, і який визначає розвиток всіх галузей людської діяльності. Науково-технічна революція характеризується важливими змінами в самій науці, темпах і формах її розвитку, зростанням ролі науки в усіх сферах життя і діяльності людей. Всі ці фактори формують відповідні вимоги до наукової діяльності і, зокрема, до науковців, як особистостей.

Особистість Георгія КАНАШЕВИЧА, визначається саме творчими, інформаційними та інноваційними досягненнями в багатьох сферах: науковій, винахідницькій, педагогічній та іншій. Уродженець Черкас, Георгій КАНАШЕВИЧ отримав технічну освіту, працював інженером-конструктором, завідувачем лабораторії, асистентом, відповідальним виконавцем науково-дослідних робіт, завідувачем кафедри, на даний час очолює кафедру технології та обладнання машинобудівних виробництв Черкаського державного технологічного університету.

У 1997 році захистив кандидатську дисертацію з технічних наук у Національному технічному університеті України «Київський політехнічний інститут» на тему «Електронно-променева обробка плат оптичних інтегральних схем». В 2010 році захистив докторське дисертаційне дослідження в Національному технічному університеті України «Київський політехнічний інститут» на тему: «Технологічні основи керування якістю поверхневого шару оптичних матеріалів при електронно-променевій мікрообробці».

Теоретичні напрацювання в докторському дослідженні знайшло практичне втілення у виготовленні в ЧДТУ 4 одиниць спеціального технологічного обладнання та інструментарії для мікро-­ та нанообробки оптичних матеріалів (скла, кераміки, кварцу) завдяки яким вдосконалюють свої технології ПО «Фотоприлад» (м. Черкаси) та завод «Арсенал» Аерокосмічного агентства України(м. Київ), 1 одиниця обладнання для реалізації 3D­ технологій обробки матеріалів (метали, полімери, скло, кума, композиційні матеріали), 1 одиниця працюючого 3D – принтера. Розробляється наступна модель більш ефективного і швидкісного 3D – принтера.

Для професора Георгія КАНАШЕВИЧА науковий і професійний розвиток за часів НТР пов’язаний насамперед з машинобудуванням. При чому не машинобудуванням XX ст., а інноваційним, енергетично і матеріально ощадливим, екологічно чистим, високоточним і високотехнологічним машинобудуванням XXI ст. Машинобудування в якому особливе місце займають мікро- та нанотехнології. За результатами науково-технічних розробок при прямій участі і під керівництвом Георгія КАНАШЕВИЧА, було розроблено технологічну документацію та 3D – модель автобусу «Богдан», технічні рішення з яких використані при виготовленні на підприємстві «Богдан» (м. Черкаси).

Враховуючи роль в НТР спеціалізованих наукових колективів і організацій, необхідність спадковості поколінь в науці, Георгій КАНАШЕВИЧ значну частину свого часу приділяє підготовці нових кадрів. Професор передає свої унікальні знання і навички не лише своїм аспірантам і пошукачам, а й працює зі здібними школярами, розуміючи, що починати працювати над кваліфікованим науковцем-технарем треба ще зі школи. Так, Георгій КАНАШЕВИЧ разом з вчителькою з фізики Людмилою БАДИЛЯ з Кам’янівського району допомогли школяру Назару КЛОЧАНЦІпідготувати наукове дослідження «Вплив електронно-промененевої обробки поверхневого шару оптичного скла на його параметри якості».

В руслі НТР Георгій КАНАШЕВИЧ будує нові наукові, інноваційні, творчі плани щодо випробовування та впровадження в експлуатацію енергоощадних технологій.

Революції і науку роблять особистості. Завдяки плідній діяльності доктора технічних наук, професора, винахідника, раціоналізатора Георгія КАНАШЕВИЧА Вища школа модернізує навчальний процес майбутніх фахівців в напрямку потреби для них синтезу знань, єдності науки і культури, що є основним підґрунтям успішного здійснення НТР.

Довідка: д.т.н., професор Георгій КАНАШЕВИЧ є автором значної кількості раціоналізаторських пропозицій з технології виготовлення інтегральних схем, більше 150 наукових та методичних праць, у тому числі двох монографій, двох навчальних посібників з грифом Міністерства освіти і науки України, восьми авторських свідоцтв СРСР та 12 патентів України.

 

 Натисніть для збільшення зображення 002.jpgНатисніть для збільшення зображення 003.jpgНатисніть для збільшення зображення 006.jpg

Have any Question or Comment?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

CAPTCHA image
*

Youtube “Громада Черкащини”

Text Widget

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Aenean dapibus erat eget rhoncus facilisis. Duis et lacus ut tellus fermentum ultricies quis sit amet mauris. Nullam molestie, mauris ac ultrices tincidunt, sapien turpis rhoncus tellus, sed sagittis dui felis molestie risus.