Освітяни пікетували Кабмін та Верховну Раду


Оsvita.ua 1 листопада освітяни вийшли на акцію до будівель Кабінету Міністрів та Верховної Ради, метою якої було висловлення протесту проти високих тарифів на житлово-комунальні послуги.

Акцію, окрім столичних освітян, підтримали профспілкові організації з Одеси, Херсону, Черкас, Харкова, Чернігова, Запоріжжя, Тернополя, Вінниці, Івано-Франківська, Львова, Рівного, Волинської та Київської областей. Участь у пікетуванні будівель уряду та парламенту також взяли студенти столичних вищих навчальних закладів.

За словами учасників акції протесту, підвищенні тарифи та житлово-комунальних платежів стали для педагогів справжніми «драконівськими тарифами», а ініціативи уряду щодо збільшення мінімальної заробітної плати більше принижують працівників освітньої сфери, заробітні плати яких мають прив’язку до І тарифного розряду, який залишився на тому ж рівні.

Освітяни зазначають, що наміри Кабінету Міністрів підвищити мінімальну заробітну плату удвічі – позитивний крок, разом з тим, наголошуючи на необхідності розмороження всієї ЄТС.

Окрім того, у профспілках наголошують, що педагоги – не жебраки і не повинні стояти в чергах за субсидіями.

«Субсидія ж має надаватися малозабезпеченим, непрацездатним категоріям населення: пенсіонерам, особам, які не можуть забезпечити себе роботою, одиноким матерям тощо. А вони – кваліфіковані працівники – не повинні ставати заручниками надвисоких тарифів на житлово-комунальні послуги. І розмір заробітної плати таких працівників має дозволяти забезпечувати потреби сім’ї, а не змушувати просити допомоги у держави», – повідомляють у Профспілці працівників освіти і науки.

За підсумками пікетування, учасники акції прийняли резолюцію, в якій окреслили ряд вимог до уряду та парламенту.

Зокрема, освітяни вимагають від Кабінету Міністрів ввести мораторій на підвищення цін і тарифів на житлово-комунальні послуги до відповідного підвищення розмірів заробітних плат, «розморозити» ЄТС, виконати вимоги ст. 62 закону «Про вищу освіту» щодо розміру академічної стипендії та кількості осіб, які її отримують та запровадити дієвий механізм індексації грошових доходів населення.

Have any Question or Comment?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

CAPTCHA image
*

This blog is kept spam free by WP-SpamFree.

Наш канал на Youtube