Браконьєрство в законі, або таки риба з голови тхне!


Spread the love

6 травня 2017 року водним поліцейським патрулем м. Черкаси, в ході проведення операції «Нерест», на гарячому було затримано п’ятьох браконьєрів, у яких виявлено заборонені Законом знаряддя електролову, біля 300 кг риби та близько 30 км сіток!

Затримані «засвітили» посвідчення оперуповноважених громадської організації «Національна Екологічна Безпека»!

На місце події виїхали слідчо-оперативні групи Чорнобаївського відділення поліції та ГУ НП в Черкаській області. За вказаним фактом зареєстровано кримінальне провадження, яке до цих пір знаходиться в Чорнобаївському відділенні поліції ГУ НП в Черкаській області.

З моменту початку роботи слідчо-оперативних груп і по теперішній час, ніяких слідчих дій не проводилося; свідків, які можуть надати докази злочинної діяльності затриманих осіб не опитано; належність знарядь незаконного вилову, а саме човнів, не встановлено; місця зберігання незаконного улову та місця збуту не зазначено; ким і скільки отримано незаконного прибутку не оприлюднено!

Найголовніше, що особи контролюючих органів, які, по суті, за матеріальну винагороду «кришують» браконьєрів – не наказано!

Мені відомо, що керівником  громадської організації «Національна Екологічна Безпека» є Ходченко Вячеслав Віталійович.

Саме він і є організатором незаконного вилову риби. Затримані особи під відеозапис дали покази, які викривають його, як злочинця!

До речі, мешканці села Вереміївка, Чорнобаївського району Черкаської області,  раніше неодноразово повідомляли ГУ НП в Черкаській області про вчинення злочинів головним державним інспектором відділу охорони водних біоресурсів Державного агентства рибного господарства України «Черкасирибохорона» – Полуницьким Сергієм Сергійовичем.

Полуницький, використовуючи своє службове становище та всупереч інтересам служби, перебував у змові зі службовими особами ТОВ «Рибколгосп» (ЄДРПОУ 34503878), а саме – з директором та засновником товариства – Бормишевим Володимиром Степановичем, який, до речі, є депутатом Чорнобаївської районної ради(!), та засновником товариства – Черкащенко Миколою Миколайовичем – бувшим суддею Вищого Господарського суду України(!).

Ці особи не тільки організували незаконний вилов риби в період нересту, але й приймали та реалізовували її на території свого товариства!

Головний державний інспектор рибохорони Сергій Полуницький в цьому злочинному угрупуванні здійснював надійний супровід браконьєрів з незаконним уловом від води до місця її зберігання, за що, напевно, отримував винагороду.

Як зазначено вище, для перевірки вказаних у заяві фактів, ГУ НП в Черкаській області було здійснено виїзд слідчо-оперативної групи. Але, з невідомих причин, ця група проігнорувала беззаперечні факти злочинної діяльності вказаних службових осіб. 

Факти, що були викладені у заяві мешканців c. Вереміївка, також не перевірялися, жодну службову особу або свідків злочинної діяльності не допитано, речові докази та знаряддя незаконного вилову досі не вилучено!

В моєму розпорядженні є копії відеозаписів, які підтверджують злочинну діяльність вказаних службових осіб контролюючих органів рибоохорони, а саме – Полуницького С.С. та службових осіб ТОВ «Рибколгосп», в тому числі його директора і засновника – Бормишева Володимира Степановича.

Ось висновок, який можна зробити із відеозапису: постійний щоденний об’єм незаконного вилову складає біля 1000 кг в день!

Р.S. Перевірку фактів, викладених у зверненні мешканців с. Вереміївка, до цих пір не проведено, відповідь, за результатами перевірки, в порушення Закону України «Про звернення громадян»,  не надано!

14.06.2017  Володимир Матюша

Наступна: Лайливий «власник» Білого озера

Have any Question or Comment?

Leave a Reply

Youtube “Громада Черкащини”