Черкаси-Плазма. Відгук донора крові


Spread the love

В 2018 році обласну комунальну станцію переливання крові було передано приватній компанії «Біофарма». За це компанія пообіцяла повністю оновити службу крові, а також забезпечити нужденних пацієнтів всіма необхідними компонентами крові. Можемо констатувати : обласний центр служби крові Черкаси-Плазма функціонує безперебійно, ремонт приміщень проведено, обладнання закуплено

Враження від інфраструктури Центру. Пропозиції

В цілому, рівень центру служби крові Черкаси-Плазма досить високий: системність роботи, професійна апаратура, уважність і фаховість персоналу, чистота.

Для зручності тих донорів, які приходять зі своїми дітьми, створено дитячий куточок, в якому дітки можуть без нудьги скоротати час очікування батьків.

Але, є і деякі зауваження. Наприклад, стосовно відчуття дискомфорту під час забору крові, адже поліетиленові бахіли на ногах – це жесть! Ноги паряться, відповідно і загальний стан донора не найкращий. Чому не можна роззутися, залишити взуття разом з бахилами під ліжком та лежати в шкарпетках ?!

Маски в лежачому, читай нерухомому (!), стані, на мій погляд, теж зайві, цілком можна дозволити їх хоча б приспустити, щоб донор міг нормально дихати, тим більше, що “соціальна дистанція” між ліжками дотримана, а всі медпрацівники – в масках.

Окреме зауваження щодо дизайну закладу: оформлення занадто буквальне – стільці зі спинками у вигляді кривавих цівок,

кушетки в кольорі крові, навіть м’ячики для стискання у вигляді червоних сердець … але ж для людини комфортніше і приємніше атмосфера нейтральних кольорів: беж, фісташка і т. ін. До всього, і персоналу Центру було б приємніше, адже він знаходиться там набагато більше часу, ніж донор.

Ще є пропозиція : в кімнаті відпочинку замінити пластикові стаканчики на паперові ! Можливо, це не зовсім економічно вигідно для самого Центру, але точно корисніше і екологічніше для здоров’я людини та й планети в цілому.

Валерій Журенков, донор крові, черкащанин.

 

Have any Question or Comment?

Leave a Reply

Youtube “Громада Черкащини”