Черкаська Швейцарія в славетній десятці унікальних міст планети


Spread the love

Черкаська “Швейцарія” увійшла в десятку заморських країн в Україні

Якщо вам поки що не під силу закордонні курорти, не варто засмучуватись. В Україні повно місць, які дуже схожі на знамениті місця за кордоном.

1. Одеська «Італія»

Маленьке місто Вилкове непримітно розташувалося на півдні України, в 300 км від Одеси. І назва невигадлива, і на карті майже непомітний, і населення всього кілька тисяч.

Але є тут одне «але». Вилкове – це місто … на воді! Так-так, виявляється в нашій країні теж є своя Венеція. Замість звичних вуличок і тротуарів – канали, шириною пару метрів, по яким місцеві плавають на українських «гондолах».

Чесності заради, варто відмітити, що повітря в Вилково чисте і свіже, на відміну від характерного для Венеції запаху цвілі.

Адреса: Одеська обл., Кілійський р-н, м Вилкове.
Як дістатися: автобус у Вилковому відправляється з одеського автовокзалу «Привоз». На дорогу йде приблизно 4 години. Порада: захопіть з собою паспорт – Вилкове знаходиться на самому кордоні з Румунією, вас може очікувати перевірка документів.

2. Херсонська «Африка»

Якщо ви давно мріяли відправитися на справжнє африканське сафарі, поспішаємо повідомити: тепер не потрібно летіти на інший материк у пошуках екзотичної фауни!

Поблизу селища Каховка, що знаходиться в 100 км від Херсона, розкинула свої простори територія заповідника Асканія Нова. Це унікальний куточок незайманої природи, де у вільних умовах проживають дивовижні для наших країв птахи і тварини.

Кого тут тільки не зустріти: верблюди, зебри, фламінго, антилопи, лами, степові орли, коні, журавлі, бізони, буйволи, сайгаки …

Такого тісного контакту зі світом фауни Вам не знайти навіть у зоопарку: павичі гордовито виходжують зовсім поруч, а щоб погладити поні – достатньо лише простягнути руку.

До речі, обережно, верблюди! Вони тут не тільки плюються на всі боки, але можуть і потрапити в ціль.

Адреса: Херсонська обл., Чаплинський р-н, смт. Асканія-Нова, вул. Фрунзе, 13.
Як дістатися: автобуси в заповідник відправляються з автовокзалу міста Херсон. Асканія Нова відкритий для відвідувачів щодня з 08:00 до 17:00.

3. Ужгородська «Японія»

Необов’язково знати японську мову або захоплюватися культурою аніме, щоб перейнятися естетичним благоговінням до Японії.

Подорожуючи в перші травневі дні по Україні, ніяк не можна обійти увагою вітчизняний східний оазис – цвітіння сакури в Ужгороді.

Саме в цей період, як правило, фантастичний краєвид постає у всій своїй рожевій красі: немов в одній зі сцен японського кінофільму, коли головна героїня гордо ступає по алеї, а ніжні пелюстки сакури обсипають її пурпурним дощем.

Видовище для досвідчених естетів! А якщо ви відвідаєте вулиці Довженка і Ракоці, побачите ще більш хвилюючу картину – тут разом з сакурами розпускаються білі і фіолетові магнолії.

Адреса: Закарпатська обл. м.Ужгород, вул. Довженка та Ракоці, а також набережна площа Пушкіна.
Як дістатися: в Ужгород щодня відправляються поїзди та електрички з залізничних вокзалів Києва, Одеси, Харкова, Дніпропетровська, Полтави, Львова, Чернівців та інших великих міст України. Також з них ви можете дістатися автобусом, який курсує від автовокзалу.

4. Закарпатські «Альпи»

Величні зелені гори, немов насунули на себе білу шапку – подібне мальовниче видовище ви, без сумнівів, знайдете в Альпах. Але в Карпатах вас чекає щось зовсім особливе: починаючи з незайманої природи, закінчуючи дивною гостинністю місцевих жителів.

Бурхливі річки і гірські озера, безкраї поля, підчеплюють легким серпанком і зрідка доносяться гуцульські мелодії – тут справді чарівна панорами природи ідеально доповнює неповторний колорит.

Але як же побувати в Карпатах і не побачити Синевирське озеро? Це все одно, що відвідати Рим, проігнорувавши Колізей! Назва джерела місцеві жителі пояснюють однією красивою легендою – про графської доньки на ім’я Синь.

Гуляючи якось раз по карпатським просторам, зустріла дівчина пастуха – Вира. Як і водиться в подібних історіях, молоді люди полюбили один одного і стали таємно зустрічатися.

Дізнавшись про це, строгий граф був непохитний: він наказав скинути пастуха зі скелі. Довго плакала Синь. Настільки довго, що й виплакала ціле озеро…

Легенди легендами, але є щось чарівне в цьому куточку природи. Вода в джерелі настільки чиста, що навіть на найбільшій глибині можна побачити дно! А навколо – сосни, ялиці, буки …

Не дарма це місце називають «перлиною Карпат».

Адреса: Закарпатська обл., Міжгірський р-н, неподалік від м Хуст та смт. Міжгір’я.
Як дістатися: після того, як ви добралися до Львова, потрібно потрапити в смт. Міжгір’я. З автовокзалу туди курсують автобуси. З Міжгір’я потрібно дістатися до с. Синевирська поляна.Найзручніше це зробити на особистому авто, тому автобус туди їздить лише 1 раз на день. Від самої Синевирської поляни ще кілька км на північ – або пішки, або своїм транспортом.

5. Карпатська «Голландія»

Щорічно в Нідерланди з’їжджаються мільйони туристів, щоб помилуватися на знаменитий голландський парк нарцисів. А чи знаєте ви, що в мальовничому Закарпатті Вас чекає ще більш ефектне видовище?

У районі містечка Хуст, куди найзручніше дістатися через Львів, подолавши 300 км. Але це того варте!

На початку травня тут буквально за одну ніч відбувається справжнє диво – величезний зелений простір вкривається сліпучо білим цвітінням нарцисів. Місцеві пояснюють це прекрасне явище не менш романтичною легендою.

Як ви встигли зрозуміти, в Карпатах красиві історії люблять. А оповідає ця легенда про кохання княжої доньки Русі і простого гончара Іванка. Одного разу, згідно з легендою, в знак своїх ніжних почуттів хлопець підніс коханій вазу з нарцисом.

Дізнавшись про це, князь страшно розсердився і скинув подарунок з високої гори вниз. Розлетілася ваза сотнею дрібних осколків, а коли зійшло сонце всі побачили – галявина «розпустилася» білим килимом з нарцисів.

Так і живе красива легенда на вустах у місцевих, а мальовнича долина щовесни стає її наочним підтвердженням.

Адреса: Закарпатська обл., Міжгірський р-н, м Хуст.
Як дістатися: перший варіант – до Мукачевого чи Ужгорода поїздом, далі автобусом з автовокзалу.Другий варіант – зі Львова автобусом з автовокзалу.

6. Чернівецька «Прага»

Ах, ці прекрасні вулички Праги! Вся принадність старовинної Європи втілилася в них. Стоп-стоп, ми ж в Чернівцях!

Це місто чарує вже з самого приїзду – створюється відчуття, що за ніч ви перемістилися на пару століть тому. Запевняємо, у вас напевно прокинеться бажання скоріше побачити, що ж підготувало саме місто.

А він вас точно не розчарує! У першу чергу, рекомендуємо прогулятися по вулиці Ольги Кобилянської. Це справжня гордість міста, яку раніше населяли самі знатні вельможі. Згідно з легендою, вулицю навіть підмітали букетами троянд!

Наступне, що необхідно подивитися в Чернівцях – це національний університет. Один з найстаріших в Україні, між іншим. Зовні він нагадує найвідоміші європейські університети: Кембридж, Сорбонну і т.д.

Побувавши у Чернівцях, не можна обділити увагою величні ратуші й собори з фресками. До слова, завдяки історичному впливу Австро-Угорщини їх тут величезна безліч!

Також не забудьте відвідати величезну центральну площу турецького колодязя і подивитися на оригінальний будинок-корабель.

Адреса: Чернівецька обл. м.Чернівці.
Як дістатися: в Чернівці щодня відправляються поїзди та електрички з залізничних вокзалів Києва, Одеси, Харкова, Дніпропетровська, Полтави, Львова, Ужгорода та інших великих міст України. Також з них ви можете дістатися автобусом, який курсує від автовокзалу.

7. Хмельницька «Ірландія»

Побувавши в Хмельницькій області, ми немов перемахнули через океан! Коли доберетеся до маленького села Бакота, перед вашими очима постануть прекрасні зелені пагорби Ірландії з її скелястим рельєфом.

З висоти відкривається чарівний краєвид – на блискучу водну гладь. Але, крім мальовничого виду на Дністер, це містечко має ще одну особливість – його немає на карті.

Всьому виною непокірна річка – приплив знищив більшу частину території Бакоти та її архітектурні пам’ятки. Тепер цю назву умовно носить берег уздовж Дніпра, де збереглися руїни колись величного монастиря.

Знайти це містечко можна в 50 км на схід від Кам’янця-Подільського. Здається, що якщо і жив Бог на землі, то в цих білих келіях, а якщо пив воду – то з цілющих джерел Бакоти.

Адреса: Хмельницька обл., Кам’янець-Подільський р-н, с. Бакота.
Як дістатися: перший варіант – від Кам’янця-Подільського на рейсовому автобусі в напрямку с. Стара Ушиця. Однак, після потрібно буде пройти пішки ще близько 7-ми км, а самі автобуси ходять нечасто, тому можуть виникнути проблеми з поверненням назад. Якщо такий варіант не для вас: можна замовити таксі або дістатися на особистому авто.

8. Черкаська «Швейцарія»

З Хмельницької області вирушаємо до Черкаської – продовжуємо нашу кругосвітню подорож! Всього в 100 км від столиці, в районі села Буки є одне воістину райське містечко, яке українці вже давно прозвали «маленькою Швейцарією».

А все завдяки Буцькому каньйону, високі скелясті береги якого охороняють спокій річки Гірський Тікич. Цей пейзаж дивним чином нагадує скандинавський фьорд!

Найбільш прекрасним Буцький каньйон постає саме в травні – природа вкривається яскраво-зеленим різнотрав’ям і «прикрашається» дикими тюльпанами.

Зовсім поряд з каньйоном розташувався галасливий водоспад, а якщо пройти ще трохи далі – ви побачите руїни старовинного млина, побудованої ще в ХІХ столітті.

Тут багато рівнинних майданчиків для пікніків, тому якщо у вас є намет – сміливо беріть його з собою.

Адреса: Черкаська обл., Маньківський р-н, біля с. Буки.

9. Українська «Ніагара»

Знаєте, що спільного у Тернопільській області зі штатом Ніагара? Це наявність величного водоспаду. Однак, наш Джуринський водоспад донині залишається в тіні свого більш «розкрученого» сусіда. Але, побувавши в маленькому селі Нирків, ви зрозумієте, що незаслужено.

Дістатися туди досить складно: громадський транспорт практично не заїжджає в таку глибинку, а ось на автомобілі можна – від Тернополя Нирків відокремлюють близько 250 км. Але такий шлях подолати точно варто заради чудових пейзажів!

Це один з найбільших вітчизняних водоспадів: цілих 16 метрів бурхливої гірської води, яка з шумом прокладає собі дорогу.

Через потік вимощений невеликий місток, а зовсім поруч розташувалися руїни Чорногородського замку, тому ефектні фотографії – гарантовані.

Якщо ви все-таки вирішите вибратися в цю частину України, рекомендуємо вам захопити з собою намети та купальні костюми – звідси точно не захочеться їхати як мінімум пару днів.

Адреса: Тернопільська обл., Заліщицький р-н, біля с. Нирків та с. Нагоряни.
Як дістатися: після того, як прибудете до Тернополя, з одного з місцевих автовокзалів зможете потрапити на автобус до с. Нирки або с. Нагоряни.

Від них до водоспаду приблизно однакову відстань. А далі – пішки, дорогу підкажуть місцеві. Іноді курсує автобус Заліщики-Нирків, який допоможе трохи скоротити час у дорозі.

10. Тернопільська «Німеччина»

Не поспішайте покидати Тернопільську область після екскурсії до Джуринського водоспаду. Цей південний куточок умістив в себе ще одне мальовниче містечко – село Заліщики.

З усіх боків круглий клаптик землі оточений річкою Дністер, а на сушу веде лише невеликий міст. Такий собі півострів прямо в «серце» України – в 120 км від Тернополя!

Але панорамний вид – це ще не все, чим можуть похвалитися Заліщики. У самому селі також є на що подивитися.

Довгий час це місце знаходилося під протекторатом Польщі, якій воно і зобов’язане своєю прекрасною архітектурою: старовинним костелом Щепанова, величним маєтком князя Понятовського, церквою Св. Трійці.

Чим Заліщики заслужили місце в нашому ТОПі українських «країн»? Справа в тому, що це маленьке село разюче нагадує один з куточків Німеччини під хитромудрою назвою Сааршлайфе: тут річка Саар огинає зелений пагорб села Оршольц – також, як і в Заліщиках.

Адреса: Тернопільська обл., Заліщицький р-н, с. Заліщики.
Як дістатися: з автовокзалів Тернополя, Івано-Франківська та Чернівців курсують автобуси до с.Заліщики.

Виявляється, на нашій території “вмістилося” безліч заморських країн – починаючи від “дикої” південної Африки, закінчуючи далекою Країною Сходу Сонця – Японією.

За матеріалами voi.com.ua.

Have any Question or Comment?

Leave a Reply