Проект “ПРОБУДЖЕННЯ” – подія Всеукраїнського значення


Spread the love

На Черкащині

триває благодійний культурно-соціальний проект  :

“ART-FEST “ПРОБУДЖЕННЯ”

/ червень 2021 року /

Вже давно назріла потреба привернути увагу до нашого національного надбання, яке, на превеликий жаль, знаходиться в напівзруйнованому стані і може остаточно зникнути з мапи України.

Мета, яку ставлять собі організатори, – пробудити свідомість громади, громадських діячів, а головне – політиків і меценатів.
Так склалося на теперішній час, що саме від них залежить збереження та відбудова культурних об’єктів і пам’яток України.

В першій частині проекту – виїзному пленері – брали участь студенти та викладачі кафедр образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва двох провідних черкаських вишів – ЧДТУ та ЧНУ.

Долучився до творчої співпраці, разом зі своїми студентами, й народний художник України, професор – Іван Іванович Бондар.

За підтримки та на запрошення голови Новодмитрівської ОТГ Артема Кухаренко, відомого всій Україні своєю креативністю та новаторством, під прицілом пензлів художників на цей раз опинилася Свято-Троїцька церква у селі Драбівці.

Тільки уявіть собі – унікальній культовій споруді вже, без малого, 230 років!

Так, вона дійсно зазнала багато випробувань. ЇЇ тричі переносили з місця на місце і неодноразово перебудовували, а останню реставрацію церкві, як пам’ятці національного значення, було проведено ще за радянських часів. Щоб оцінити її стан сьогодні – достатньо поглянути на ці фото.

 

 

Фрагмент вмираючої ікони

Всіх, хто розуміє важливість збереження культурних цінностей України, організатори запрошують долучитися до проекту “Пробудження” і взяти участь у шляхетній справі – благодійному аукціоні !

Ви можете придбати готові картини  на благодійній виставці-аукціоні, який буде проведено в обласному центрі, а всі отримані за них кошти підуть на допомогу дітям-сиротам.

Автором, натхненником і куратором проекту є черкащанка Лілія Постіл – митець, благодійниця, переможниця численних міжнародних конкурсів і фестивалів, лауреат III Національної Премії  «Найкраща українка в професії» – 2021 рік – «Образотворче мистецтво»!

Клікайте на хештег #artfestпробудження та стежте за місцем і часом проведення благодійного аукціону.

Лілія Постіл

#artfestпробудження

Редакція “Громади Черкащини”

Have any Question or Comment?

Leave a Reply