Лікування коронавірусу. Do not panic!


Spread the love

Поради італійського лікаря українського походження своєму колезі з міста Вінниця (витяг з листа)

Симптоми: основний – сухий кашель, зазвичай починається паралельно з першением і болем в горлі (іноді і часто просто біль в шиї, типу м’язова і в м’язах шиї, вважаю – по ходу лімфи. Вузлів), легке нездужання і типу продромних явищ, все, як при грипі. Температура 37,0-37,5 – 1-2 дня або взагалі без температури. АЛЕ! як правило, немає риніту

Часто головний біль, закладеність вух (сальпінгіт), легкі ознаки синуситу, але, повторю, незвично якось, немає секреторного компоненту. Є просто набряк слизових. Далі, на 2-4 день біль по ходу трахеї і за грудиною (!), Сухий кашель посилюється.

З п’ятого дня може з’явитися біль в грудній клітині (вже більш латерально, не по центру), утруднене дихання (періодичне). Зазвичай, без лікування, такий стан триває близько 15-20 діб.

Потім, якщо ускладнень немає, стан повільно поліпшується (суб’єктивно) приблизно на 5 відсотків в день. Триває захворювання всього близько місяця (від 3 до 6 тижнів). Якщо немає ускладнень – то температура відсутня, або спостерігається гіпотермія (36,0-36,3).

В аналізі крові аналогічно: основний симптом – лімфопенія (!), Мало або нормальна кількість нейтрофілів, і підвищений С-реактивний білок. Більше нічого. Рентгенограма не дає нічого (можна навіть не робити), хіба що на КТ можна щось угледіти.

Клінічних ознак пневмонії також немає (адже вона інтерстиціальна), в альвеолах немає рідини, значить, немає крепітації і всіх інших ознак пневмонії, тільки задишка (легка), тахікардія (легка), швидка стомлюваність (внаслідок попередніх двох моментів).

Якщо після перших 1-3 днів субфебрильної температури вона спадає …, а потім, в якийсь момент, піднімається до 38 – ось це і є проблема (!). Потрібно терміново в лікарню на проходження противірусної терапії. В іншому випадку, якщо температури немає, просто сидіти вдома і нічого не робити, пити гаряче.

Розповідаю, як лікують тут (дані офіційні або безпосередньо від реаніматологів, і вже з власного досвіду):

1. Основний препарат – Плаквеніл (знайдеш скрізь ще в аптеці, старий протималярійний препарат, але працює чудово, проти будь-якого коронавируса, блокує рецептори АПФ2, через які вірус проникає в легені). Ним лікують в Мілані, він є в протоколі: 200 мг ч 2 рази в день.

Французи рекомендують навіть 600 мг на добу, але я – проти, він все ж отруйний. Результати: через 6 днів повністю одужують 75% пацієнтів, протягом 10 днів – майже всі, 95%. В Італії призначають від 5 до 20 днів, в залежності від тяжкості і симптомів.

Зазвичай – 7 днів повністю вистачає. Якщо не знайдеш і буде потрібен – телефонуй, я скажу, хто має. Але повинен бути ще, це не є дефіцитом і коштує недорого.

Його застосовувати краще раніше, якщо біль в грудях з’являється або кашель сильний. При пневмонії – вже як би запізно, але все одно застосовуют.

2. Для профілактики і лікування пневмонії – Азитроміцин (краще оригінальний Zithromax, від Pfizer), 500 mg x 1 раз / добу (на голодний шлунок) х 3 дня. Потім 2 дні перерва і ще курс 3 дні. Іноді потрібно 3 таких курси …. тільки молочнокислі бактерії вживати для профілактики дисбактеріозу 5-7 днів поспіль.

3. А для лікування беспосередньо пневмонії (у важких випадках) замість 15 днів штучної вентиляції потрібно їсти Тоцілізумаб (за механізмом схожий на Плаквеніл).

Одужання настає через 24-26 годин. Його за 10 діб офіційно затвердили в Італії  (досягнення)! Працює краще противірусних і протівоспідозних. Не певен, чи є він в Україні.

4. Далі – противірусні та протівоспідозні (враховуючи, що китайці домішали в геном елементи генома від HIV – 20%) – працюють теж, але там вже варіанти. Список препаратів великий. У протоколі – Калетра.

Але є сьогодні дані про нові, більш ефективні. Упевнений на 99,999%, що і Калетра, і противірусні тобі не знадобляться, досить буде п.1.

5. Потрібно також споживати Вітамін С – 2 гр/добу (для лікування) і  500 мг – 1000 мг/добу (для профілактики)

6. Категорично ніяких аерозолів і кортикостероїдів.

Хворі на коронавірус в клініці Бергамо.  Фото: Sky News

7. Бажано без НПП (нестероїдні протизапальні препарати – авт.), максимум – парацетамол допускається, але не ібупрофен і таке інше, КОЛИ ВЖЕ ПНЕВМОНІЯ – ВСЕ ОДНО ТЕМПЕРАТУРА НЕ ПІДНІМАЄТЬСЯ.

8. Балон кисню тримати вдома не зашкодить, адже потім може не всім вистачити, ніколи не знаєш де і на кому скінчиться. Наприклад, у нас ні аскорбінки, ні кисню немає навіть на складах… До речі, аскорбінку краще заздалегідь прикупити (із розрахунку 30-40 г на людину).

9. На додаток: згадай про кварцову лампу … чарівно для профілактики (вдома і в клініці) і відмінно працює під час лікування! Хлорка малоефективна (точніше, її просто дуже багато потрібно), алкоголь – ефективний (міцний), я не жартую. Ефективно денатурує білок фурин, завдяки якому вірус і має високу вірулентність, цьому є наукові спостереження.

Однак, що з кварцовою лампою, що з алкоголем – обережніше, адже опіки можливі і там і тут.

В принципі – все! Зазвичай таки проходить без ускладнень, просто довго все це триває, тож набридає. Сильно хворіють ті кому за 70, за 80, і особливо за 90-100. У групі ризику – діабетики і гіпертоніки (в обох групах ріцеатори АПФ2 у великій кількості)…

Будуть питання – телефонуй. В моєму госпіталі повно хворих, лікуємо, але основна частина (відсотків 95)! сидить вдома. Трошки кашляють, приблизно 15-20 діб, а потім одужують, навіть нічого не підозрюючи. Так що – do not panic!

Have any Question or Comment?

Leave a Reply