Бути чи не бути навігації на Черкащині?


Spread the love

Керівник Черкаського рибоохоронного патруля Віктор Іванько звернувся до обласної державної адміністрації з приводу перенесення дати відкриття навігації для маломірних суден з 1 на 31 травня 2020 року мотивуючи тим, що

«практично до сьогоднішнього дня інспектори затримують браконьєрів, які виставляють сітки…

…коли ми виїжджаємо на водоймища, то човнів майже немає. Якщо дозволити навігацію, то браконьєри користуватимуться цим і боротися що нам, що поліції буде дуже важко…»

У свою чергу ініціативна група власників маломірних суден, які звернулися із листом до голови Черкаської ОДА Романа Боднара і голови Черкаської облради Анатолія Підгорного, вважають таке обмеження, у разі його ухвалення, перевищенням службових повноважень зі сторони очільника Черкаської рибоохорони

 

«У Черкаській області діють правила користування водними об’єктами для плавання маломірних суден, де враховані пропозиції органів рибоохорони щодо нересту риб. Так, на період нересту, рух суден дозволяється лише у 20-метровій смузі вздовж суднового ходу. Також надано можливість причалювати до берегів, які безпосередньо межують з судновим ходом, з метою відпочинку”

«Ці правила неодноразово були затверджені на сесії обласної ради», — йдеться у листі ініціативної групи

Соцмережі Черкащини відреагували на таку заборону шквалом образливих висловлювань на адресу керівництва рибоохоронного патруля. Тож, як приклад, наводимо найбільш лояльні і конструктивні висловлюваня з цього приводу:

Олександр Волощенко: я поважаю труд черкаського рибоохоронного патруля, водного підрозділу нацполіції та екологів, але перенесення строків навігації вважаю цілковітою маячнею та амбіціями деяких неврівноважених посадовців, яким мабуть не вистачає мізків не лізти туди, куди не слід. Мітинг за відкриття навігації заборонили, але мені, як фізичній особі, ніщо не завадить подати до суду позов на ОДА за обмеження мого права на відпочинок.

Дмитро Назаренко: А чого нас, спортсменів, на яхтах парусних обмежують? Ми ж взагалі до островів не підходимо!

Савченко Микола: Тут діло мабуть у тому, щоб менше очей на воді було! А порушників вони і так усіх знають.. Чому інспектори спокійно ловлять електроловом, а рибоохорона їх в упор “не бачить”?! Затримує тільки водна поліція! Ось тому патрулю й не треба, щоб були зайві свідки на тих островах!

Дійсно, нещодавно прес-служба УПП в Черкаській області повідомила про затримання поліцією під час відпрацювання водойм Канівського району інспектора канівського заповідника, який разом з подільником попався на браконьєрстві з повним доказовим набором:  рибою, трьома мішками сіток (!) та електроловом!  Затримання відбувалося неподалік від бази суден рибоохорони, що розташована біля Канівської ГЕС.

Тож, рибоохорона знаходилася неподалік, але патрульні чомусь не реагували!? За твердженнями місцевих рибалок – користувачів соцмережі – патрульні все чітко знали і розуміли, але реагувати не збиралися, тому що спійманий браконьєр, крім того, що є їхнім колегою – інспектором, є також ще й односельцем (читай – кумом, братом, сватом) тамтешнього рибінспектора з села Ліплява, саме який, ймовірно, їх і кришує.

 Ось фото, зроблені Патрульною поліцією:

За браконьєрство затримано інспектора з охорони Канівського природного заповідника

 

 

Спорядження браконьєрів

Повідомлялося, що злочинці, яким 35 та 24 роки, тоді виловили до десятка мішків риби і встигли завантажити все до свого авто.

Жорстоким способом видобутий улов

Спеціаліст водного транспорту та рибоохорони черкащанин Володимир Владимиров, в минулому, іхтіолог-рибовод, якому не байдужа доля і стан рідних водойм, має особисту думку з приводу закриття навігації:

“Доводи Іванько смішні, до того ж виходять за межі його повноважень! Тоді нехай ДАІ заборонить рух авто, мовляв, багато порушників дорожнього руху!

Не можна кожного власника маломірного судна, який має документи на зареєстрований човен, вважати браконьєром! Взагалі, ви коли-небудь бачили браконьєра з документами? Ну, хіба що з фіктивними..

В кожному селі люди знають в обличчя тих браконьєрів, що сплачують данину й спокійно собі здійснюють незаконний вилов риби!

Та й Черкаси не є великим містом!

Якщо губернатор не є місцевим і не дуже володіє ситуацією, то давайте разом допоможемо йому розібратися в цих питаннях.

Я, дійсно, фахова, але вже літня людина, тож не можу приймати активну участь в рейдах, зате, цілком здатний поділитися досвідом. в тому числі і з главою ОДА, який мені в сини годиться.

Досвід – молодим! Владимиров з онуком.

Керівнику області, нарешті, потрібно зрозуміти справжню мету переносу навігації. Вона полягає в тому, щоб на островах не було зайвих свідків браконьєрської діяльності

На території України навігацію відкрито скрізь, ось тільки Черкащина попереду (читай – позаду) всіх…

Наразі хочу порадити губернатору зробити ініціативні групи по районах Черкащини з активістів – учасників бойових дій та самооборони.

Наприклад, до мене вже звернулися молоді хлопці, які в свій час пройшли бойове хрещення під Іловайськом та Дебальцеве, які мають справжній характер і твердий намір виявити реальних порушників та браконьєрів.

Вони налаштовані, незалежно від посад і положення злочинців в суспільстві, показати їх по телебаченню, висвітлити в соцмережах та довести справи до судових рішень!

Губернаторе, не бійтеся до ініціативних груп залучати адвокатів з числа власників маломірних суден!

Нехай  здійснюють юридичний супровід їх діяльності, а ще – оскаржать цю заборону в суді, щоб, нарешті, притягнути до відповідальності винних у прийнятті незаконного рішення!

Ви повинні зрозуміти, що боротьба з браконьєрством це лише складова основних повноважень рибоохоронної структури. Сьогодні зовсім не ведеться контроль за промисловим виловом риби, так само не ведеться контроль прилову риби!

За законом, на сто штук спійманої промисловиками риби дозволено тільки вісім особин меншої за розміром від стандарту.

Ось тільки ситуація з контролем за дотриманням цих пропорцій у нас наступна: рибоприймальні пункти безперешкодно скуповують оптом рибу цінних видів всіх розмірів, тобто і велику і малу в необмеженій кількості. Потім здають її в торгівлю як “мілкий лящ” або “мілкий судак” і так далі…

Ось вам ще одна причина збіднення рибного ресурсу. Таким чином, практично на законодавчому рівні дозволено знищення молоді цінних видів риби, що не доживає до нерестового періоду!

Все це відбувається без оглядки на те, що у випадку виявлення незаконного прилову весь товар повинен бути конфіскований, визначена та стягнута сума збитків, нанесених рибному господарству.

Зауважу ще раз, в наших магазинах не повинен продаватися “мілкий лящ” або “мілкий судак” – це узаконене браконьєрство!

Чому ж склалася така ситуація? Чи не тому, що інспектори здебільшого не мають освіти іхтіологів-рибоводів,  як це було раніше?

Колись це було обов`язковою умовою!

Пригадую першого начальника рибоохорони – Дмитра Григоровича Чорнобаїва. Він мав вищу освіту спеціаліста рибного господарства і був не тільки людиною з великої літери, але й дійсно справжнім фахівцем своєї справи.

А тепер, навіть, соромно слухати
керівника рибоохоронного патруля Віктора Іванька, коли він плітку звичайну (або плотву) називає таранью!

(тарані в Дніпрі не має і ніколи не було, тарань водиться в Волзі або в морях!)

І наостанок, куди дивиться юридична служба ОДА? Чому не помічає незаконних дій своєї рибоохоронної структури, яка, згідно її повноважень, ніякого відношення до відкриття навігації не має!  Так само, як і не має права давати рекомендації щодо зміщення термінів навігації для маломірних суден!

До всього, вимоги Іванька давно вже враховані в правилах користування водними об’єктами для плавання маломірок, адже ходіння суден по нерестовищах заборонено.

Можливо, для нього це занадто великий обсяг роботи: позначити місця нересту риби і загородити їх попереджувальними знаками? Звісно, простіше взагалі заборонити  навігацію!

Ось тільки то не є законним, до того ж, ми ще й зганьбилися на всю Україну!

Володимир Владимиров

Have any Question or Comment?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

CAPTCHA image
*

Youtube “Громада Черкащини”

Text Widget

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Aenean dapibus erat eget rhoncus facilisis. Duis et lacus ut tellus fermentum ultricies quis sit amet mauris. Nullam molestie, mauris ac ultrices tincidunt, sapien turpis rhoncus tellus, sed sagittis dui felis molestie risus.