Обшуки під час карантину


Spread the love

Нарешті, маю ідеальну нагоду описати сучасний приклад “поліцейського терору” упереміш з політичним популізмом.
Як ви вже знаєте, поліція вважає себе безсмертною і повним ходом проводить обшуки під час карантину: чит. статтю «Історія підтримки внутрішнього виробника»
Нас залучили на один з таких.

Попередня фабула:

Черкаська область; затримали авто 18м3 дерева, наступного дня арештували і проводять обшуки.
Перші думки різні: від того, що везли нечіпований ліс, до прадавніх схем, буцімто, мають документи на дрова, а по факту – везуть ділову деревину.
Паралельно у фейсбук вкидається постік нового губернатора Черкащини, який “наводить лад в лісовому господарстві” і ось вже виявив 500 тис. грн. збитків та встановлює коло причетних. Словом, бореться за наш спільний ресурс.

Для тих, хто не в курсі:

 Ділова деревина в Україні класифікується за чотирма класами (А, B, C, D) + “дрова”.  Для дуба клас “А” – найвищий.  Так звана, “фансировина” для виробництва шпону. Фансировина найдорожча і безпосередньо в лісгоспі коштує ~ 16 тис. грн., тоді, наприклад, як категорія D – до 4 тис., а дрова – 700 грн. м3.

Тож, прочитавши в губернатора про затримане авто (18м3) вартістю – 500 тис. грн. зрозумів, що розпочалося полювання на відьом, але виявилося ще гірше.

В Уманському лісгоспі декілька тижнів тому змінився керівник. Новий призначив інвентаризацію і виявив, що на рубках минулого року лежить (гниє) декілька тисяч м3 нереалізованого дуба, при чому кожного місяця деревина втрачає в категорії, перетворюючись на дрова, а пізніше – на трухлять!

Декілька тисяч м3 – це збитки на десятки млн грн.!

Місцеві кажуть, що попередній керівник всю техніку і ресурс лісгоспу спрямовував в основному на вилучення “фансировини”, а решту – кидав! Це, якби на полюванні в здобичі вирізали лише балик, а всі інші частини туши кидали гнити.

Тож по виявленій минулорічній деревині подали заявки на онлайн аукціони. Один з лотів виграла умовна “компанія А”, яка здійснила проплати і почала відвантаження. Компанія має свою переробку – виготовляє мебельні ламелі та супутні пиломатеріали. Ламелі вона експортує. Тобто максимальний профіт для економіки.
І тут доблесні правоохоронці кидаються захищати попередній “схематоз” (поки не відомо як вони нового губера сюди втягнули).

Один з них повідомляє про “крадіжку”, далі влаштовують облаву, зупиняють і опечатують авто, виганяють водія на ніч на вулицю – чекати до ранку під райвідділком, оперативно накладають арешт на 46 “ділових” колод, обшуки, блокування роботи, переможні постіки у фб.

Тягач не арештовують, тож колоди треба розвантажити і описати для зберігання, як речдоки. Доблесні опера з УСР знаходять лісника з сусідньої області (для огляду і опису за участю спеціаліста).
Ось тут – весь треш! По факту огляду і опису за участю спеціаліста виявляється, що лише 30 колод – ділова деревина останніх сортів, а 16 колод – таки дрова!

Тобто документи – на ділову деревину, а, по факту, частина – дрова!

Виглядає, ніби лісгосп “впарив” фірмі пару колод дров під виглядом ділових, бо зачіповано 32.

До того ж, все спиляне в минулому і позаминулому році. Ми долучаємо всі документи від аукціону і проплат до ТТН. Слідчий сам в шоці. З кучки оперів залишаються лише двоє (інші десь поділися), але в нас все зафіксовано під протокол: “підписздись” і “підписздись”.
Шкода підприємство, яке попало під роздачу лише для картинки і популізму місцевих чиновників. Є чуйка, що попередній керівник лісгоспу руками працівників ДСР (колишній УБОЗ) проводить якусь свою Операцію “Ы”.

Далі будуть обшуки і вилучання документів з лісгоспу, щоб ні інвентаризація, ні аудит не були завершені

Шкода також нас всіх. Це ж лише одна маленька ситуація і лише в одному лісгоспі, а таких лісгоспів – сотні.

Довідка: в Україні заготовляється щорічно ~ 15 млн м3 деревини. Це не приватна корова оперів і їх посіпак. Це – серйозний ресурс для нашої, і без того немічної, економіки.

Р.S. Пану губеру личило б не лише викладати постіки у фб, але й, по-чоловічому, вибачитися перед підприємцями і, так само, по-чоловічому, звільнити пару-трійку місцевих “шептунів” у погонах.

Але й за нами теж не затримається: скарги на місцевих суддів, прокурора та інших терористів бізнесу, хоча б для історії, ми обов’язково напишемо: звичайна робота з повернення незаконно вилученого майна підприємства.

Vitaliy Kolomiets, facebook

 

Have any Question or Comment?

Leave a Reply