Пекар з “Титаніка”


Spread the love

Розповідають, як і у всякого справжнього британця, у пекаря Чарльза Джокіна було хобі – він випивав. Хобі захоплювало пекаря повністю і забирало майже весь вільний час…

Британський трансатлантичний Королівський поштовий корабель «Титанік», на якому ходив Джокін, був величезним  фешенебельним готелем з багатодекорованими інтер’єрами і чудовою кухнею.

Його шеф-кухар отримував другу, після капітана Сміта, зарплату на судні і командував шістьма десятками кухарів.

У Джокіна, як у старшого суднового пекаря, теж була ціла дюжина хлопців в підпорядкуванні, офіцерська посада і окрема каюта, де він тримав свій самогонний апарат ( як ви розумієте, з дріжджами у нашого героя проблем ніколи не виникало).

Тієї злощасної ночі, коли «Титанік» напоровся на айсберг і за дві з половиною години затонув, Чарльз, як завжди, вдавався в каюті до свого улюбленого хобі .

Почувши глухий скрегіт уздовж правого борта, він, прихопивши пляшку з випивкою, вийшов на палубу.

Незабаром капітан Сміт віддав команду розчохлити рятувальні шлюпки.

Джокін зібрав команду підпорядкованих йому пекарів на камбузі і, проявивши ініціативу, наказав рознести запаси хліба по шлюпках, потім повернувся в свою каюту, щоб запастися віскі.

Після оголошення «шлюпочної тривоги» старший пекар зберігав олімпійський спокій.

Старший судновий пекар садовив жінок і дітей в шлюпку №10, командиром якої, згідно з розкладом по тривозі, він був.

Сам Чарльз Джокін в шлюпку не сів, а, поступившись своїм місцем одному зі своїх підлеглих, вважав за краще спуститися в каюту і, лежачи одягненим на ліжку, продовжував випивати.

У ліжку Чарльз провів ще близько години, насолоджуючись спокоєм і віскі.

Коли в каюту почала просочуватися вода, він надів рятувальний жилет і, взявши з собою випивку про запас, піднявся на верхню палубу, де його помітив другий помічник Лайтоллер.

На той час вже всі шлюпки «Титаніка» були спущені на воду і відійшли від судна, що тонуло.

Пізніше Лайтоллер розповідав, що Чарльз був «страшенно п’яний» і другий помічник вирішив, що старшому пекареві не судилося врятуватися.

На палубі Джокін, не забуваючи робити глотки з фляжки, викидав за борт дерев’яні шезлонги. Викинув він їх штук п’ятдесят чи шістдесят. Деяким потопаючим плаваючі у воді шезлонги потім врятували життя.

Чарльз до останнього залишався на борту «Титаніка».

Коли корми судна стала швидко занурюватися, він переліз через поручень у кормового флагштока. Через мить «Титанік» пішов під воду, не створивши виру. Так Чарльз Джокін опинився у воді, навіть не намочивши волосся на голові.

Понад чотири години він провів в холодних водах Атлантичного океану, борсаючись і випиваючи.

Лайтоллер не повірив своїм очам, коли побачив Джокіна серед врятованих. Якщо не брати до уваги опухлих ніг, то купання в крижаній Атлантиці ніяк не відбилося на здоров’ї винахідливого моряка.

Улюблене хобі Чарльза додало йому, так необхідне в ту ніч, спокій в душі і раціоналізм у вчинках. Він врятувався сам і допоміг врятуватися багатьом іншим.

Джокін покинув «Титанік» останнім, максимально скоротивши для себе час перебування в холодній воді.

Протягом чотирьох годин він залишався з сухою головою і мав пристойний запас висококалорійної їжі в рідкому, незамерзаючому при мінусовій температурі, вигляді.

Після порятунку наш герой не зрадив своєму хобі і своєї професії : продовжив випивати і ходити в море.

Чарльз Джокін побував ще в двох кораблетрощах і дожив до 78 років.

На його могилі написано «Пекар з «Титаніка».

Have any Question or Comment?

Leave a Reply

Youtube “Громада Черкащини”