Роботи Boston Dynamics


Spread the love

Компанія Boston Dynamics опублікувала ролик, в якому всі її роботи – два людиноподібних Atlas, один з чотирма ногами по імені Spot і двоколісний Handle – танцюють під пісню Do You Love Me (The Contours), демонструючи свої можливості.

Фрагмент новорічного танцю роботів

Ходячі роботи існують вже кілька десятків років, але саме в останні роки вони отримали найбільший розвиток та нарешті стали переходити у виробництво дрібними серіями.

При цьому, удосконалення апаратної частини та алгоритмів ходячих роботів відбувається дуже швидко, і цей прогрес ми спостерігаємо наочно.

Для прикладу, зовсім нещодавно – у 2015 році, більшість апаратів, продемонстрованих на змаганнях розробників людиноподібних роботів, що проводить DARPA, відчували труднощі навіть у підтримці балансу на місці або при повільній ходьбі.

Компанія Boston Dynamics вважається одним з лідерів у сфері виробництва ходячих роботів і любить похизуватися можливостями своїх розробок в самих незвичних ситуаціях, наприклад, у паркурі або буксируванні грузовика  роботособаками.

Зараз компанія випустила ще один ролик, з якого можна дізнатися про можливості роботів різних типів на сучасний момент і те, як вони ловко рухаються.

Раніше це був танок одного Spotа, а в новому ролику четвірка роботів станцювала під пісню Do You Love Me, записану в 1962 році групою The Contours.

Роботи почергово приєднувалися до танцю і синхронно виконували рух у ритмі музики, причому зовсім інакші для кожного типу.

Більшість таких рухів дуже складна для роботів, ще й такого розміру та ваги. До прикладу, 80-кілограмовий Atlas в танці перескакував з ноги на ногу так, що інколи у стрибку обидві ноги одночасно здіймалися над землею .

Ймовірніше за все, під час запису роботи виконували заздалегідь запрограмовані рухи, хоча вже існують алгоритми, які дозволяють ходячим роботам підлаштовувати свій танець під конкретну композицію.

У середині грудня южнокорейська компанія Huyndai купила Boston Dynamics в японській Softbank.

У заяві після оформлення угоди новими власниками було відзначено, що вони продовжать розробляти  роботів для складів і представлять серійний варіант для цієї задачі вже у 2021 році (ймовірно, на базі Handle), а також розроблятимуть медичних людиноподібних роботів для роботи з пацієнтами в лікарнях.

 

Григорій Копієв – facebook , переклад Валерій Журенков

Have any Question or Comment?

Leave a Reply