Роман Любко Дереша “Спустошення” в Черкасах. Презентація від автора. Фото-відео звіт.


Spread the love

Автор пише для недурної молоді, людей зі свіжим поглядом, які не надто переймаються тим, що з ними буде після прочитання його творів…


8 вересня  черкащани разом із МГО «Книжковий маестро» відкрили новий літературний сезон. Потішити містян літературною новинкою приїхав відомий український письменник Любко Дереш. Він презентував свій роман «Спустошення».

Окрім презентації книги, відомий письменник приїхав до Черкас, аби запросити черкащан долучитися до всеукраїнської благодійної акції, озвучивши книги для людей незрячих.

Відтак, у Черкаському художньому музеї послухати про книгу, що розповідає про ілюзії, які ми часто створюємо, як ми втрачаємо самі себе і чи зможе людина пізнати свою глибинну суть зібралося чимало поціновувачів сучасної літератури . Підготувала зустріч оновлена команда «Книжкового маестро» та студенти 3-го курсу ЧНУ ім. Б. Хмельницького спеціальності «Видавничий бізнес».

Роман «Спустошення» Любка Дереша – це розповідь письменника про трьох чоловіків, які опиняються на одній лінії подій. Кожен здійснює відчайдушну спробу змінити власний сценарій, сценарій людей навколо історії. Сам автор зізнається, що твір – це його особиста рефлексія щодо тих подій, які відбуваються нині в Україні, Усі події письменник має осмислити, пропустити через себе і подати так, як він то бачить, знає і відчуває..

“Спустошення” досить актуальна книга для України, оскільки ми маємо справу з багатьма гарячими подіями.

Над твором Любко Дереш працював майже 3 роки. Автор переконаний, що сучасний світ перебуває у певній цивілізаційній кризі, яка не зводиться лише до політичних протистоянь чи політичних конфліктів: йдеться про боротьбу за територію та ресурси. Сучасні філософи, яких цитує Любко Дереш, кажуть, що сучасна криза полягає у кризі сенсів – людство вичерпало свої сенси, заради яких воно існувало раніше і вже не може відповісти на питання «Для чого ми все це  робимо»?

Перенесення людської свідомості у комп’ютерну мережу, загарбання нових територій і навіть колонізація планет, усвідомлення своїх глибинних сенсів і можливостей. Саме це коло питань автор порушує у своєму новому романі і зауважує, що, якщо поглянути глибоко всередину людини із запитанням «а що ж далі?», ми знайдемо відповідь – спустошення… саме так письменник пояснив назву книги і велике око на палітурці, що пильно вдивляється у середину.

– Сподіваюся, що цей роман буде зрозумілим не лише українському читачеві, а й європейському, – говорить Любко Дереш.

Водночас письменник у своєму приїзді мав ще одну місію – презентувати містянам проект «Видавництва Анетти Антоненко» «Озвучимо книжки для незрячих», що має на меті запросити приєднатися до акції черкаські телекомпанії, радіостанції і різні творчі колективи озвучити улюблені книжки для людей із вадами зору.
Have any Question or Comment?

Leave a Reply