Вiд “Кобзова” до “Азова”


Spread the love
ЗДОБУЛИ! ОЧЕРЕДНАЯ ” ПЕРЕМОГА ” “АЗОВА”! СЕГОДНЯ, В ГОРОДЕ ЧЕРКАССЫ, ПОД ЛОЗУНГАМИ ЗАЩИТЫ БЕДНЫХ ЖИВОТНЫХ ОТ ЭКСПЛУАТАЦИИ ЗЛЫМИ И БЕЗЖАЛОСТНЫМИ АРТИСТАМИ ЦИРКА, БЫЛО ПРОСТО СОРВАНО ПРЕДСТАВЛЕНИЕ И ИМ ПЛЕВАТЬ, ЧТО ИХ ДЕЙСТВИЯМИ БЫЛА НАНЕСЕНА ПСИХОЛОГИЧЕСКАЯ ТРАВМА ДЕТЯМ – СИРОТАМ, ДЕТЯМ – ИНВАЛИДАМ, ДА И ПРОСТО – СОТНЯМ НАШИХ ДЕТЕЙ ! БЛОКИРОВАННЫЕ КАССЫ ЦИРКА ЛИШИЛИ ВОЗМОЖНОСТИ РАБОТНИКОВ ЦИРКА  ПОДГОТОВИТЬ ШАТЕР И АРЕНУ. А ВЕДЬ НЕКОТОРЫХ ДЕТЕЙ ПРИВЕЗЛИ ИЗ РЕГИОНОВ ОБЛАСТИ…..

Це є початок посту у Фейсбуці Голови територіальної громади міста Черкаси Ростислава Бублієнко (стилістику збережено).

Пост на його сторінці своєю емоційністю викликав настільки жваве обговорення, що захотілося і самому поділитися враженнями, Тож, заради об’єктивності, я цілеспрямовано відвідав виставу під назвою “Ангели цирку” в шапіто, що розташувався неподалік черкаського гіпермаркету “Епіцентр”.

До відома: цирк-шапіто набув широкого поширення ще в середні віки, а в даний час зустрічається досить рідко. Взагалі, вистави за участі дресированих тварин почали демонструватися в цирку з кінця XIX століття.

Одразу зауважу, що сама вистава мені дуже сподобалася, як і попереджувальне відношення працівників до глядача, особливо маленького. Техперсонал цирку “Кобзов” відгукувався на будь-які прохання відвідувачів. Втім, найчастіше, не чекаючи прохань, підходив і пропонував послуги з розміщення на місцях, допомогу батькам з маленькими дітками, підтримував на сходинках і т.ін.

Дійство вистави достатньо різноманітне. В основі – чудове виконання трюків гімнастами “Кобзова”, або летючими ангелами, що створили дійсно видовищний небесний балет. Запам’яталася феєрична магія у виконанні дочки засновника цирку і одночасно прими цього шоу Тетяни Кобзової.

Прима Тетяна Кобзова

Упереміш з тематичною еквілібристикою зіркового дуэту Маdness (Олексій Малий і Олена Дудник), з дуже проникливим номером виступили фіналісти телепроекту “Україна має талант”  Сергій і Марина Баля (батько і дочка).

Як на мене, поява звірів на сцені була цілком гармонійним дійством, іноді несподівано миттєвим, а тому й дуже бажаним (наприклад, красень білий тигр з’явився на якісь неповторні миті, чарівним чином перетворившись у звіра з гарної дівчини). Взагалі, ніяких ознак насильства або жорстокості по-відношенню до тварин я не відчув.

Наприкінці, шоу увінчалося особливим номером від артиста з обмеженими можливостями – Михайла Гаврилюка в дуеті з чуттєвою пластичною гімнасткою. Глядачі аплодували цьому дуету стоячи, у деяких на очах бриніли сльози. Власне, коли люди бачать такі виступи, приходить розуміння відсутності власних проблем.

Необмежені можливості

….Ще на підході до циркового намету, до речі, найбільшого в Україні, став свідком того, як група молодиків з написом на одязі “Азов” буквально “атакує” відвідувачів, настирливо пропонуючи їм листівки із закликами ігнорувати циркову виставу, оскільки там “знущаються над тваринами”.

Справа цим не обмежувалася: за допомогою мегафону, жвавим голосом, що одразу нагадав передвиборчі партійні гасла, активісти-азовці вигукували завчені тексти про жахи і страждання тварин через жорстокі дії дресирувальників.

Але. за моїми особистими спостереженнями, такий агресивний натиск до захисту тварин ніякого відношення не мав! Скоріше, це була така собі піар-кампанія, незрозуміло тільки задля чого і кому на догоду? Та й справді, навіщо весь цей дешевий популізм? Хіба що, задля того, аби через брак інших досягнень, залишатися на слуху? До речі, не такий він вже і дешевий! Машина супроводу – мікроавтобус, надруковані листівки, мегафони – все це коштує неабияких грошей!

Дітлахи були у захваті від невимушеної яскравої клоунади.
Дітлахи були у захваті від невимушеної яскравої клоунади.

Нічого вони, звичайно ж, не зірвали, хоча намагання та наміри були саме такими. Та й хто б їм дозволив? Слава богу, розсудливих людей набагато більше.

Один з таких розсудливих людей – юрист Ростислав Борисович Бублієнко. Саме він, як голова Територіальної громади міста, поставив перед керівництвом правоохоронних органів Черкас умову щодо унеможливлення зриву вистав відомого і улюбленого цирку!

Хоча дві перші вистави було відкладено, нібито, з технічних причин (читай – зірвано!), але потім, завдяки йому, всі заплановані виступи, все ж таки, відбулися і пройшли вони, як і годиться для цирку такого рівня, з повним аншлагом!

Як пише Бублієнко, своєю поведінкою «радикально налаштовані  молодикі-азовці» лише всіх відлякували і, до того ж, дійсно могли завдавати дітлахам психологічних травм. Спроби поспілкуватися з хлопцями були марні, адже вони навіть не намагалися почути інших. Кілька словесних перепалок, свідком яких став особисто автор цих строк, носили суто однобічний характер і скоріше нагадували монологи.

Особливо вразила відповідь на звернення до хлопців однієї жіночки бальзаківського віку, яка порекомендувала їм – замість того, щоб приймати участь у псевдопатріотичній акції, проявити своє геройство на фронті. Не маючи, що на таке заперечити, один з них запитав -“А чому ви не на фронті!?”…

Заради об`єктивності, зауважу, що крім безпідставних популістських гасел про артистів цирку, як міфічних мучителів тварин, хлопці з цивільного корпусу “Азов” також наполягали на твердженні, що хоча намет цирку встановлено за погодженням із керівництвом “Епіцентру” на прилеглій до нього території, але, нібито ця територія не є власністю гіпермаркету і не знаходиться у нього в аренді чи субаренді. Що затверджених міськрадою спеціальних місць для розміщення тимчасових споруд такого штибу у Черкасах всього три, але всі вони – інакші!

Природно виникають питання щодо сплати податків або, наприклад, порушень технічного характеру, адже багатотонна споруда цирку і весь її пересувний автопарк, зі слів азовців, розташовано над  газопровідною трубою, та й вимушене паркування біля цирку, на їхню думку,  заважає руху міського транспорту.

Я не є фахівцем конкретно з цих питань, проте, якби громадянська свідомість представників цивільного корпусу “Азов” працювала лише в такому напрямку – мабуть, тоді б їх дії не викликали обурення і протистояння черкащан.

А поки що, мешканці та гості Черкас, дякуючи Територіальній громаді міста за своєчасне втручання і можливість насолодитися чудовими виставами цирку – шапіто Кобзов, нічого крім роздратування цими діями не відчули!

ВІД КОБЗОВА ДО АЗОВА

Have any Question or Comment?

Leave a Reply