Водний царьок “Білого озера”


Spread the love
Створено на фото-відео матеріалі, наданому жителями села Геніївка Змієвського району Харківської області. Контактні дані знаходяться в редакції.

Рибалка зафільмував на приховану камеру хамську поведінку “хазяїна” Білого озера, як він сам себе називає. Зйомка проводилася 09.06.2019 року, тобто в період нерестової заборони на лов риби в цьому регіоні. Пан Миргородський та його люди по всій акваторії водойми регулярно ставлять рибальські сітки з початку нерестового періоду і аж до пізньої осені.

Після перегляду відео, виникають питання щодо того, кому і скільки платить цей пихатий водний царьок? Чи сплачується при цьому податок в казну держави? Чи зарибнюють озеро? Чи враховуються права простих громадян щодо доступу до природного ресурсу – місцевих жителів, туристів, рибалок тощо..

Витяги з рибальського форуму:
Оз. Белое (Змиевской р-н). Уважаемые рыболовы, у кого есть опыт ловли на этом водоеме? Поделитесь впечатлениями. Что там за рыба? Вопрос к спиннингистам: как там обстоят дела по хищнику?

Нету там рыбы…И по спиннингу там глухо…Сетями, сволочи, все поперекрывали…
panzer, 23.12.11 #2Вверх

Серж сказал(а): ↑
Вот ККККазлы …

Так, дійсно, тепер Біле озеро приватне! Власником чи орендарем є, з його ж слів (см. відео), такий собі місцевий феодал, Миргородський Олександр Григорович – колишній депутат сільради, в минулому, співробітник фіскальної служби. Всім навколо зрозуміло, що це людина зі зв’язками, яка має впливових покровителів. Водний царьок постійно дозволяє собі ображати звичайних громадян, тобто людей не при владі, ба навіть погрожувати їм розправою…

Біле озеро – легендарна історична і природна пам’ятка знаменитого курорту Коробові Хутори (Зміївського району Харківської області)

З озером пов’язують одну з яскравих і романтичних легенд  Коробових Хуторів:

Коли під час ліквідації Запорізької Січі до Зміївського Свято-Миколаївського козачого монастиря наближалися царські війська, козаки сховали всю монастирську золоту скарбницю в бочки, які закопали в лісі.

Срібло, що його, за переказами, було набагато більше, в бочки сховати не встигли, тож просто вивезли на середину озера і скинули на дно, після чого вода в ньому побіліла. Нібито, саме цим і пояснюється аномально високий вміст срібла в водах озера, яке з тих пір отримало назву Біле.

Білі лебеді на Білому озері

 

Мальовнича лісова водойма притягує до себе величезну кількість туристів і відпочивальників не тільки з Харкова чи навколишніх сіл, а й з усієї України.

Здавалося б, ідилія … Однак, з деяких пір частина узбережжя знаменитого Білого озера обнесена колючим (!) дротом, що обмежує свободу переміщення і доступу громадян до водного ресурсу, а також існує негласна (!?) заборона на вилов риби … У озера з’явився “власник”, тепер історична водойма – приватна!?…

Живе пан Миргородський в селищі Слобожанка, Зміївського району, що в 20 км від Білого озера. Має неабиякий бізнес – володіє мережею аптек, продовольчих та господарських магазинів.

Раніше на березі у нього знаходилося три кемпери, такі собі автодачі, але їх, подейкують, спалили місцеві рибалки, протестуючи проти хамської поведінки і утисків з боку самопроголошеного «господаря» рідної водойми. Напевно, в людях прокинулося славетне волелюбне козацьке прагнення до справедливості.

Швидше за все, кримінального позову тоді не було, оскільки фургони знаходилися на березі незаконно, але феодальної люті до «вірнопідданих», як ми бачимо на відео, після тих подій у пана Миргородського додалося в рази.

Охоронець Володя, що оселився біля самої водойми, від його імені забороняє вилов риби, проганяє рибалок-любителів з акваторії, у випадку необхідності викликає «хазяїна» з поплічниками.

В той же час, пан Миргородський та його люди по всьому озеру регулярно ставлять рибальські сітки! Роблять вони це  з початку нерестового періоду і аж до пізньої осені.

До того, слід зауважити, що Миргородський і його компанія озеро не зариблює, принаймні, місцевим про це нічого не відомо. Також компетентним органам не завадило б з’ясувати – на кого саме оформлена оренда, оскільки у людей є сумніви щодо цього, адже можлива оренда на підставну особу.

Попри численні конфлікти місцевих рибалок із самопроголошеним “Господарем” Білого озера, більшість мовчить, так як побоюється помсти від Миргородського, який раніше був при владі і може використовувати адмінресурс. Всі розуміють, що таке  привласнення водойми, рибного ресурсу і навколишньої землі є незаконним.

Водний кодекс України   (витяг)

Стаття 47. Право на загальне водокористування

 

Загальне водокористування здійснюється громадянами для задоволення їх потреб (купання, плавання на човнах, любительське і спортивне рибальство, водопій тварин, забір води з водних об’єктів без застосування споруд або технічних пристроїв та з криниць) безкоштовно, без закріплення водних об’єктів за окремими особами та без надання відповідних дозволів.

Місцеві ради зобов’язані повідомляти населення про встановлені ними правила, що обмежують загальне водокористування.

Водокористувач, який узяв водний об’єкт у користування на умовах оренди, зобов’язаний доводити до відома населення умови водокористування, а також про заборону загального водокористування на водному об’єкті, наданому в оренду.

Якщо водокористувачем або відповідною радою не встановлено таких умов, загальне водокористування визнається дозволеним без обмежень!

Після появи в соціальній мережі ютуб скандального відео за участю пана Миргородського, на березі озера, (чи не вперше за всі роки з моменту надання водойми в оренду) з’явився попереджувальний щит з написом недержавною мовою:

 

Статтю створено на основі відео-фотоматеріалу і фактів, наданих жителями села Геніївка Змієвського району Харківської області. Контактні дані знаходяться в редакції.

Наступна: «Браконьєрство в законі»

Have any Question or Comment?

One comment on “Водний царьок “Білого озера”

Sambuka Tour

Верю, что украинцы начнут себя уважать! Тогда на корню будет пресекаться подобное хамское отношение со стороны мало-мальского чинушки.

Leave a Reply