Волонтери Черкащини


Spread the love

Доброю традицією стали у волонтерів «Комітету допомоги бідним та знедоленим» заходи до річниць визволення України та рідного міста Черкаси від німецько-фашистських загарбників, Міжнародного жіночого дня, Дня захисника Вітчизни, визволення в’язнів концтаборів, Днів ветерана та волонтера тощо…

«У колі друзів», – так можна назвати ці дружні веселі вечори. На них завше запрошуються ветерани війни та праці, діти війни, інші гості.

Саме дружнє коло однодумців є основною рушійною силою волонтерської роботи, суть якої – творити добро!

Історична довідка

Державною програмою «Здоров’я літніх людей» в Україні ще в 1997 році було започатковано волонтерський рух. За реалізацію програми взялася організація ветеранів України.

На Черкащині цю нелегку ділянку роботи очолила член Президії Черкаської обласної Ради ветеранів Таміла Безсмертна.

Сьогодні розмах волонтерської діяльності в Черкаській області вражає: тут на базі ветеранських осередків діють майже 1,5 тисячі волонтерських центрів, комісій, груп, об’єднань.

В них приймають участь більше тисячі волонтерів-організаторів і більш ніж 22 тисячі волонтерів, які опікуються майже 30 тисячами літніх людей, надаючи безкорисливу допомогу хворим і немічним. Її розмах годі і уявити: від придбання та доставки різних товарів, медикаментів тощо до прання білизни, обробки присадибних ділянок, багатьох інших соціальних послуг.

За участі Черкаських обласних організацій ветеранів і Червоного Хреста підбиваються підсумки оглядів-конкурсів волонтерської роботи за номінаціями «Кращий організатор волонтерського руху», «Кращий волонтерський центр», «Кращий волонтер року» тощо.

За роки розвитку волонтерського руху на Черкащині Почесними грамотами Всеукраїнського, обласного і місцевого значення нагороджено біля тисячі волонтерів і більше трьохсот волонтерських структур.

Активісти волонтерського руху, окрім допомоги тим людям, які її потребують, також дбають про виховання молодого покоління.

В області існує напрямок роботи «Пенсіонер – дітям, молоді», в якому працюють понад 3 тисячі ветеранів війни і праці. Вони підтримують тісні зв’язки з навчальними закладами, допомагають у створенні музеїв і музейних кімнат, гуртків, проведенню уроків мужності. І ця робота також приносить свої плоди.

Геннадій СНОЗ, прес-секретар Черкаської обласної Ради ветеранів

 

Have any Question or Comment?

Leave a Reply