Звернення Святійшого Філарета


Spread the love

Патріарх Київський і всієї Русі-України Святійший Філарет. Звернення до суспільства

Про лихослів’я

Лихослів`я руйнує наші гени

В ім’я Отця, і Сина і Святого Духа!
Дорогі брати і сестри!
Одним з розповсюджених пороків сучасного
суспільства є лихослів’я. Лайливці будуть судитися судом Божим разом з тяжкими грішниками.

Апостол Павло у Посланні до Коринф’ян пише, що лихословці разом з п’яницями, блудниками, злодіями, лихварями Царства Божого не успадкують (1 Кор. 6, 10), якщо, звичайно, не покаються і не виправляться.

Той же апостол, звертаючись до християн, говорить: “Ніяке гниле слово нехай не виходить з уст ваших, а тільки добре” (Еф. 4, 29).

Особливо грішать ті люди, які ображають ближніх так званим “матірним словом”

Один святитель сказав, що “матірним словом” хулиться священне ім’я матері. Першою матір’ю для християн є Пресвята Богородиця.

В особі апостола Іоана Богослова Господь Ісус Христос, терплячи смертні муки на хресті, всиновив своїй Матері весь християнський рід.

І з того часу Церква іменує Пресвяту Богородицю Матір’ю роду християнського.

Друга мати – це та жінка, яка народила нас, дала нам життя і виховала. Без неї ми не існували б, не знали б цього прекрасного світу і не раділи б життю. Третя мати – це земля, яка дає всім нам, з благословення Божого, їжу, одяг та житло.

Як можна хулити найдорожче, найсвященніше ім’я – матері?

Треба утримувати свій язик від лихослів’я, треба викорінювати з свого життя цей злий звичай. Якщо “за всяке пусте слово, яке скажуть люди, вони дадуть відповідь у день судний” (Мф. 12, 36), то про гниле слово нема чого і говорити.

Послухайте, що говорить Премудрий Соломон: “Благословенням праведників місто йде угору, устами грішників – занепадає” (Пр. 11, 11).
Значить, через нечестивих лихословів руйнуються міста і села.

Найбільшою карою за “матірне слово” для людини є позбавлення благодаті та благословення Божого.

Святитель Григорій Двоєслов, який написав літургію Ранішосвячених Дарів, яку Церква здійснює у дні Великого посту, розповідає про один випадок, який стався у Римі в VI ст.

Приклад цей стосується лихослів’я і Божої кари за цей гріх

Один мешканець Рима мав маленького сина, якого він любив і балував. Надмірні пестощі довели хлопчика до того, що він перестав утримуватися від вимовляння лайливих слів.

Як тільки що-небудь не подобалося йому, він починав лаятись. Він дійшов до такого стану, що став хулити лайливими словами ім’я Боже, ікони та інші священні речі. У той час стався в Римі мор, і хлопчик побачив, як до нього підступили біси, щоб узяти його грішну душу.

Побачивши їх, хлопчик за¬кричав і, звертаючись до батька, став умовляти і просити його відігнати їх. Батько запитав сина: “Дитя моє! Що ти бачиш?”

Він відповів: “Ось прийшли біси і хочуть взяти мене”. Потім він став лаятись поганими словами і в ту ж мить помер. Так Господь покарав людину за лихослів’я.

Бували випадки, коли Бог раптово посилав на лайливця оніміння, як кару за цей гріх

Лихослів’я не личить будь-якій культурній людині, тим більше – християнину, не кажучи вже про священика. Часто лихослів’я є результатом гніву.

Але трапляються люди, які вживають лайливі слова несвідомо. Вони так засмітили свою мову, що не можуть висловити думку без гнилих слів. Вони стають для них словами-паразитами.

Ох, як небезпечно людині доводити себе до такого стану!

Соромно чути, коли лихословить чоловік, але вдвічі непристойніше, коли гниле слово виходить з вуст жінки.

Апостол Павло, повчаючи християн, каже: “Лихослів’я, і марнослів’я, і блюзнірство не пристойні вам” (Еф. 5, 4), тобто нам, християнам.

Тому той, хто заражений цим огидним пороком, повинен викоренити його і не оскверняти лихослів’ям не тільки вуста, але і слух.
Амінь!

Have any Question or Comment?

3 comments on “Звернення Святійшого Філарета

Лидия

Когда уже люди поймут, что матерщина убивает их энергетически…

Reply
Sambuka Tour

Християнство обмежувало матірну лайку з двох причин. Анонімне «Повчання про матірну лайку», іноді приписують Іоанну Златоусту, забороняє «лаятися матір’ю», оскільки це ображає Богородицю, рідну матір людини і Мати-землю.
Старець Фотій писав, що образа того, хто «є братом нашим во Хрістѣ» є образою самого Христа.

Reply

Лайка – сварка або лексика, використовувана в сварці. Неприємне прізвисько, порівняння або побажання без лексичних обмежень. Може бути складена з перелічених слів: «Щоб у тебе пір’я в горлі виросли».
Мат або матюки (лайка матір’ю) – прокляття, особиста образа через образ матері ( «сучий син», «мать твою вйоб» або «матері твоєї клюка»).
Ненормативна лексика – слова, які не входять до літературної норми певної мови. Слово «сука» нормативне, а слово «світшоти» – ні.
Нецензурщина – «низова» лексика, часто пов’язана з народною сміховою культурою, з сексом і дефекацією, яку було заборонено вживати в друкованих текстах в будь-якому середовищі, де існувала або існує цензура.

Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

CAPTCHA image
*

Youtube “Громада Черкащини”

Text Widget

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Aenean dapibus erat eget rhoncus facilisis. Duis et lacus ut tellus fermentum ultricies quis sit amet mauris. Nullam molestie, mauris ac ultrices tincidunt, sapien turpis rhoncus tellus, sed sagittis dui felis molestie risus.