АСТАНАВІТЄСЬ!


Spread the love

Уродженець Львова, 70-річний лідер російської ліберальної партії «Яблуко» Григорій Явлінський збурив українську політичну спільноту, оприлюднивши план розв’язання конфлікту між росією та Україною в матеріалі «Припиніть!»

/В оригіналі – «Прекратите!». Через vpn знайти і прочитати не складно/

На росії публікацію Явлінського майже не помітили. Там автора програми порятунку радянської економіки «500 днів» вже забули.

В українському сегменті значна частина коментаторів зосередила увагу переважно на особі автора, а не на пропозиціях Явлінського.

Це не зовсім коректно. Спроба справді вартує аналізу.

Що ж пропонує Григорій Олексійович! Майже те ж саме, що хотів в першій половині 2019-го року Володимир Олександрович Зеленський, повторюючи, як мантру: «Треба просто припинити стрілянину…».

Суть пропозицій Явлінського:

1) усі сторони конфлікту мріють про військову перемогу, тоді як в сучасних умовах повної перемоги бути не може;

2) якщо війна продовжуватиметься, руйнування в Україні набудуть критичного масштабу, а допомога Заходу нашій країні поступово зменшуватиметься;

3) непоправним наслідком військової ескалації стане критичне руйнування людського потенціалу;

4) путін і раніше неодноразово говорив про ймовірність застосування ядерної зброї. Ризики завеликі. Треба – ПРИПИНИТИ.

5) слід негайно підписати угоду про припинення вогню. На практиці це можна зробити, коли як мінімум путін, Зеленський, Байден, керівництво НАТО і ЄС (автор перераховує саме в такій послідовності) захочуть це зробити.

Пропозиції зовні – логічні та виходять з інтересів всієї планети, існування якої реально під загрозою. Однак спроба №2 «Треба просто припинити стріляти!» – чи не замаскована гра на боці кремля?

Чому слід припинити бойові дії? Бо лідер росії – навіжений, що грається на кнопочках ядерної валізки. Хіба ми маємо ризикувати долею землян?

Не один, і не десять разів чимало оглядачів підмічали: кремль свідомо й системно через різних спікерів втюхує вразливому світові страшилку про намаханого путіна, котрий здатен на все, давно в неадекваті, тому заради всіх святих – припиніть спротив і почніть переговори з ним.

Реальність же інша. Президент росії намаханий, але адекватний – у межах намаханості, звісно.
Припинення бойових дій в Україні залежить не від лідерів НАТО, ЄС, Зеленського та Байдена. Їхнє згадування через кому в одній компанії з путіним – вишукана, але неакуратна маніпуляція.

Лише одна людина з усіх світових лідерів, згаданих Явлінським, порушила міжнародне право, тримає в заручниках планету, знищує Україну та свою нещасну країну.

Припинення вогню залежить не від Байдена або Макрона. Не від Зеленського та Шольца. Війну може зупинити президент тієї країни, громадянином якої є колишній львів’янин Явлінський.

Єдиний його наказ армії – покинути кордони суверенної держави – і бойові дії припиняться.

А «припинити» в транскрипції лідера російського «Яблука» означає:

– фактичний контроль росії над Кримом і частинами Донецької, Луганської, Херсонської, Запорізької областей. Усього близько 1/5 території України;

– насильницьку деукраінізацію окупованих регіонів ;

– масштабну мілітаризацію цієї території для наступного нападу на Україну;

– безкінечну тяганину з безрезультатних переговорів путіна та світових лідерів. Результату не буде. А паузу в бойових діях авторитарна країна використає повною мірою…

Чи має країна, яка виробляє 3 % світового ВВП, шанс перемогти Україну, яку підтримує колективний Захід? Звісно, ні.

Тому й системно підсовують світу й Україні «троянських коників». «Припиніть» авторства Явлінського – лише один хвіст та чотири копита з цього табуна.

Його умовна цінність в тому, що зроблено все не марудними вустами медвєдєва якогось, а ліберального інтелектуала, українця за походженням.

Р.S. Все ж, Гіпотезу про те, що автор – щирий, і в даному випадку несвідомо виконує роль корисного …Григорія Олексійовича – відкидати не можна.

Виктор Борисов, facebook

Have any Question or Comment?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

CAPTCHA image
*

Youtube “Громада Черкащини”

Text Widget

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Aenean dapibus erat eget rhoncus facilisis. Duis et lacus ut tellus fermentum ultricies quis sit amet mauris. Nullam molestie, mauris ac ultrices tincidunt, sapien turpis rhoncus tellus, sed sagittis dui felis molestie risus.