Решта не має значення


Spread the love

Забрала до себе жити маму. Назавжди. Нічого заздалегідь не вирішуючи, просто одним днем, з одним пакетом. В пакеті – колготки, тапочки з написом «Найкращій бабусі на світі» (подарунок моїх дітей), теплий халат з сорочкою і чомусь наволочка. Мама пакет збирала сама…

Тепер у мене вдома вже три тижні живе старенька дівчинка років чотирьох. Худенька, з білосніжною гулькою на голові, в бавовняних колготках, зібраних гармошкою на щиколотках.

Вона гуляє по коридору, дрібно човгаючи теплими тапочками, обережно зупиняється біля порогів і високо піднімає ноги, переступаючи невидиму перешкоду. Посміхається кішці в коридорі. Чує невидимих ​​людей і щодня розповідає мені новини від них.

Соромиться і багато спить. Акуратно кусає шоколадку (я весь час їй підкладаю смаколики) і запиває чаєм, притримуючи чашку двома руками – одна рука злегка тремтить.

Страшно боїться втратити зі схудлої руки обручку, весь час її перевіряє. Я раптом бачу, яка вона старенька і безпорадна…  Вона просто відпустила себе, розслабилася і перестала грати у дорослу.

Вона довірила повністю, абсолютно, у всіх дрібницях своє життя – мені!

Найголовніше для неї – коли я вдома. Мамо так полегшено видихає, коли я входжу з вулиці, що я намагаюся надовго не йти.

І я знову щодня варю супчик до обіду, як діткам в дитинстві, знову на столі з’явилася вазочка з печивом…

Що я відчуваю? Спочатку – жах.

Вона була самостійною, всі роки після батькової смерті хотіла жити одна. Я її розумію – вперше в житті, в свої вісімдесят мама робила те, що хоче сама.

Цей триклятий вірус зламав мою мамусю – чотири місяці вдома зробили свою чорну справу і психіка рухнула. Зараз я відчуваю жалість до цього тендітного Всесвіту, любов і ніжність. Я прекрасно розумію, якою дорогою ми з нею йдемо.

 

Я дуже хочу, щоб ця дорога була для неї щасливою – з улюбленою дочкою, в теплі і комфорті. З домашніми пиріжками і котлетками. Решта для мами вже не має значення.

У мене є тепер вдома дочка вісімдесяти трьох років і я щаслива, що Бог дав мені можливість зробити її відхід поступовим і щасливим, а своє подальше життя – спокійним, без душевних мук…

Мама, спасибі, що ти  у мене є і будь якомога довше …

 Mila Miller – facebook,

переклад – Валерій Журенков

Have any Question or Comment?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

CAPTCHA image
*

Youtube “Громада Черкащини”

Text Widget

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Aenean dapibus erat eget rhoncus facilisis. Duis et lacus ut tellus fermentum ultricies quis sit amet mauris. Nullam molestie, mauris ac ultrices tincidunt, sapien turpis rhoncus tellus, sed sagittis dui felis molestie risus.