Хто відбив перший наступ росіян на Київ


Spread the love

Знаємо та поважаємо своїх національних героїв…

Хтось чув про князя, котрий першим відбив російський наступ на Київ ?

Церква визнає святими тільки чотирьох київських князів: Володимира Великого, Ярослава Мудрого, Ольгу Святу та Мстислава Хороброго.

Діяльність останнього 200 років замовчувалася, хоча він був канонізований ще в сиву давнину. Пересічні громадяни практично нічого не чули про Мстислава Хороброго лише тому, що саме він розбив перший наступ предків росіян на Київ.

Велетенську дружину зібрав у похід на Київ Андрій Боголюбський!

У її складі були суздальці, рязанці та багато іншого російського люду, більше за п’ятдесят тисяч!

Це було чи не найбільше військо, про яке згадують вітчизняні середньовічні літописи.

Мстислава Хороброго суздальці обложили у Вишгороді. Славетне військо Мстислава дев’ять тижнів на мурах і біля міста вело бої з нахабними загарбниками.

І ось, на початку зими 1173 року, під Вишгородом стався повний розгром нападників. Пізніше Андрія Боголюбського було вбито у Суздалі змовниками, котрі повстали проти його жорстокості.

Церква визнала керівника розгрому суздальців – Мстислава Хороброго – святим!

І ще деталь — син Мстислава Хороброго, галицький князь Мстислав Удатний 1216-го в битві на р. Ліпиці також розгромив військо володимиро-суздальського князівства.

Як сказано у літописі, суздальський князь і його брат Ярослав, майбутній батько Олександра Невського, тікали в спідній білизні, загнавши семеро коней і залишивши на полі бою все військо. Під ударами князів київської династії Володимиро-Суздальське князівство розпалося.

Have any Question or Comment?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

CAPTCHA image
*

Youtube “Громада Черкащини”

Text Widget

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Aenean dapibus erat eget rhoncus facilisis. Duis et lacus ut tellus fermentum ultricies quis sit amet mauris. Nullam molestie, mauris ac ultrices tincidunt, sapien turpis rhoncus tellus, sed sagittis dui felis molestie risus.