Ікона для першого в Черкасах храму УАПЦ


Spread the love

Черкаська мисткиня написала ікону для першого в Черкасах храму УАПЦ (ФОТО)

Відома черкаська мисткиня Олексндра Теліженко, схвильована подією надання Українській Церкві Томосу, оприлюднила на своїй сторінці у “Фейсбуці” надзвичайно цінну світлину чвертьстолітньої давнини, яка нагадує про момент утворення Автокефальної Церкви в Черкасах. Пані Олександра була однією з тих художників, що 1993 року написали ікони для першого в Черкасах храму УАПЦ, передає «Козацький край».

Ось як вона згадує про той час:

– Збулося! 5 січня 2019 року, о 12 годині 37 хвилин у Стамбулі, в соборі Святого Юрія Переможця, Вселенський Патріарх Варфоломій підписв Томос для України про утвердження Автокефальної помісної православної церкви! Завтра, 06.01.19, о 8.15 Томос буде вручено нашому Митрополиту Єпіфанію, а 7 січня Томос уже буде в нашій Софії Київській!

А поки наш ТОМОС в дорозі, – спробуємо пригадати, як і коли утворювалася Автокефальна церква в Черкасах. Ось тут нам і допоможе фото Миколи Васильєва 25-річної давності, на якому зафіксовано історичний момент: семеро черкаських митців при порозі Спілки художників, а в руках у кожного з них – авторська ікона, написана спеціально на честь утворення Черкаської Автокефальної Церкви!

 

Конкретизую:

1. Нарбут Данило Георгієвич – ікона «ГЕОРГІЙ ЗМІЄБОРЕЦЬ»;
2. Олексенко Віктор – ікона «АРХІСТРАТИГ МИХЇЛ»;
3. Костогриз Володимир – ікона « СПАСИТЕЛЬ»;
4. Ткаченко Микола – ікона «МИКОЛА – ЧУДОТВОРЕЦЬ»;
5. Теліженко Олександра – ікона «МАТІР БОЖА- УМИЛІННЯ»;
6. Теліженко Микола – ікона «ПРЕСВЯТА ПОКРОВА-БОГОРОДИЦЯ»;
7. Помазан Іван- архітектурний проект майбутньої ЦЕРКВИ.

Нагадаємо, Черкаська Автокефальна Церква була зареєстрована 03.10.1991 року. Її засновником і очільником став отець Назарій Кучерявий (натепер уже Митрофорний протоієрей УАПЦ). Навколо нього і Церкви об‘єдналася мало не вся творча інтелігенція Черкас, патріоти, а основним хребтом – щойно утворений Черкаський Союз українок.

Дарування ж художниками ікон Церкві і їх освятчення відбулося у 1993 році перед Покровою, на свято Введення Богородиці у Храм, – біля звичайної хати (бо свого приміщення ще не було), на Хрещатику в районі Казбету.

Олександр Костирко

Have any Question or Comment?

Leave a Reply