Ікона для першого в Черкасах храму УАПЦ


Spread the love

Черкаська мисткиня написала ікону для першого в Черкасах храму УАПЦ (ФОТО)

Відома черкаська мисткиня Олексндра Теліженко, схвильована подією надання Українській Церкві Томосу, оприлюднила на своїй сторінці у “Фейсбуці” надзвичайно цінну світлину чвертьстолітньої давнини, яка нагадує про момент утворення Автокефальної Церкви в Черкасах. Пані Олександра була однією з тих художників, що 1993 року написали ікони для першого в Черкасах храму УАПЦ, передає «Козацький край».

Ось як вона згадує про той час:

– Збулося! 5 січня 2019 року, о 12 годині 37 хвилин у Стамбулі, в соборі Святого Юрія Переможця, Вселенський Патріарх Варфоломій підписв Томос для України про утвердження Автокефальної помісної православної церкви! Завтра, 06.01.19, о 8.15 Томос буде вручено нашому Митрополиту Єпіфанію, а 7 січня Томос уже буде в нашій Софії Київській!

А поки наш ТОМОС в дорозі, – спробуємо пригадати, як і коли утворювалася Автокефальна церква в Черкасах. Ось тут нам і допоможе фото Миколи Васильєва 25-річної давності, на якому зафіксовано історичний момент: семеро черкаських митців при порозі Спілки художників, а в руках у кожного з них – авторська ікона, написана спеціально на честь утворення Черкаської Автокефальної Церкви!

 

Конкретизую:

1. Нарбут Данило Георгієвич – ікона «ГЕОРГІЙ ЗМІЄБОРЕЦЬ»;
2. Олексенко Віктор – ікона «АРХІСТРАТИГ МИХЇЛ»;
3. Костогриз Володимир – ікона « СПАСИТЕЛЬ»;
4. Ткаченко Микола – ікона «МИКОЛА – ЧУДОТВОРЕЦЬ»;
5. Теліженко Олександра – ікона «МАТІР БОЖА- УМИЛІННЯ»;
6. Теліженко Микола – ікона «ПРЕСВЯТА ПОКРОВА-БОГОРОДИЦЯ»;
7. Помазан Іван- архітектурний проект майбутньої ЦЕРКВИ.

Нагадаємо, Черкаська Автокефальна Церква була зареєстрована 03.10.1991 року. Її засновником і очільником став отець Назарій Кучерявий (натепер уже Митрофорний протоієрей УАПЦ). Навколо нього і Церкви об‘єдналася мало не вся творча інтелігенція Черкас, патріоти, а основним хребтом – щойно утворений Черкаський Союз українок.

Дарування ж художниками ікон Церкві і їх освятчення відбулося у 1993 році перед Покровою, на свято Введення Богородиці у Храм, – біля звичайної хати (бо свого приміщення ще не було), на Хрещатику в районі Казбету.

Олександр Костирко

Have any Question or Comment?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

CAPTCHA image
*

Youtube “Громада Черкащини”

Text Widget

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Aenean dapibus erat eget rhoncus facilisis. Duis et lacus ut tellus fermentum ultricies quis sit amet mauris. Nullam molestie, mauris ac ultrices tincidunt, sapien turpis rhoncus tellus, sed sagittis dui felis molestie risus.