День філолога


Spread the love

 

День філолога — професійне свято філологів

Святкується в Україні 25 травня, на наступний день після Дня Слов’янської писемності та культури

Гумор не для всіх))
ПОТІШИЛО))))
ВІТАННЯ МОЇМ ЛЮБИМ ФІЛОЛОГАМ ???

Філолог — людина особлива. Бо:

1. Знаючи, що слово – не твердая криця, він затято лупає цю скалу, хоча час від часу його охоплює безвихідь і дуже непозбувна бентега. І це називається – мовна політика та її практичне втілення.

2. Усвідомлюючи обмеження щодо вживань дієприкметникових і дієприслівникових зворотів, він майстерно їх вживає навіть там, де їх вжити неможливо. І щоразу це звучить – як пісня. І ця пісня у його бездоганному виконанні йменується синтаксисом.

3. На пісню справжній філолог може перетворити усе на світі. Навіть – суржик. Бо, щоб говорити і писати суржиком, справжній філолог вивчає тонкощі територіальних і соціальних діалектів. Ім’я цьому явищу – професіоналізм. І мовна чуйка )))

4. Справжній філолог у курсі, що в пальті із ситром треба їздити на авто і в кіно. І в жодному разі – не навпаки: в пальто із ситро на авті до кіна. Але він стійко тримається, коли хтось таки плутається. Це називається мовна толерантість.

5. Справжній філолог у курсі, що дурра – це таке турецьке просо, білль – законопроект у Британії, а оперетта – слово, написане з помилкою. І що у словах фольга і форзац наголос падає на перше О, а індустрія та йогурт мають наголошений У. І це називається не “шо-попало” чи “ах-ти-боже-мій”, а мовні норми сучасної української літературної мови.

6. Справжній філолог ніколи не сперечатиметься, як покликати Олега – Олегу чи Олеже. Але він завжди правильно покличе кота – коте! Бо кличний відмінок – це святе. Святіше від нього хіба що літера Ґ )))

7. Справжньому філологу нема потреби вести мовні баталії з аматорами. Йому справді смішно спостерігати, як люди б’ються за апостроф і право називати пані міністра міністеркою. Але час від часу він мовчки п’є валер’янку, коли чує, як про “проблєму балакають на протязі дня”. І п’є дещо міцніше за валер’янку у випадку “продуктивного неймінгу для кежуал івентів”.
Заклики ж до “сторітелінгу” і “лонгрідів” викликають у справжнього філолога напад істеричної гикавки.

Тому – бережіть справжніх філологів. Вони – на вагу золота. І навіть дорожчі.
Кажуть, що сьогодні – їхній день.
Зі святом))))

Have any Question or Comment?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

CAPTCHA image
*

Youtube “Громада Черкащини”

Text Widget

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Aenean dapibus erat eget rhoncus facilisis. Duis et lacus ut tellus fermentum ultricies quis sit amet mauris. Nullam molestie, mauris ac ultrices tincidunt, sapien turpis rhoncus tellus, sed sagittis dui felis molestie risus.