Обшуки під час карантину


Spread the love

Нарешті, маю ідеальну нагоду описати сучасний приклад “поліцейського терору” упереміш з політичним популізмом.
Як ви вже знаєте, поліція вважає себе безсмертною і повним ходом проводить обшуки під час карантину: чит. статтю «Історія підтримки внутрішнього виробника»
Нас залучили на один з таких.

Попередня фабула:

Черкаська область; затримали авто 18м3 дерева, наступного дня арештували і проводять обшуки.
Перші думки різні: від того, що везли нечіпований ліс, до прадавніх схем, буцімто, мають документи на дрова, а по факту – везуть ділову деревину.
Паралельно у фейсбук вкидається постік нового губернатора Черкащини, який “наводить лад в лісовому господарстві” і ось вже виявив 500 тис. грн. збитків та встановлює коло причетних. Словом, бореться за наш спільний ресурс.

Для тих, хто не в курсі:

 Ділова деревина в Україні класифікується за чотирма класами (А, B, C, D) + “дрова”.  Для дуба клас “А” – найвищий.  Так звана, “фансировина” для виробництва шпону. Фансировина найдорожча і безпосередньо в лісгоспі коштує ~ 16 тис. грн., тоді, наприклад, як категорія D – до 4 тис., а дрова – 700 грн. м3.

Тож, прочитавши в губернатора про затримане авто (18м3) вартістю – 500 тис. грн. зрозумів, що розпочалося полювання на відьом, але виявилося ще гірше.

В Уманському лісгоспі декілька тижнів тому змінився керівник. Новий призначив інвентаризацію і виявив, що на рубках минулого року лежить (гниє) декілька тисяч м3 нереалізованого дуба, при чому кожного місяця деревина втрачає в категорії, перетворюючись на дрова, а пізніше – на трухлять!

Декілька тисяч м3 – це збитки на десятки млн грн.!

Місцеві кажуть, що попередній керівник всю техніку і ресурс лісгоспу спрямовував в основному на вилучення “фансировини”, а решту – кидав! Це, якби на полюванні в здобичі вирізали лише балик, а всі інші частини туши кидали гнити.

Тож по виявленій минулорічній деревині подали заявки на онлайн аукціони. Один з лотів виграла умовна “компанія А”, яка здійснила проплати і почала відвантаження. Компанія має свою переробку – виготовляє мебельні ламелі та супутні пиломатеріали. Ламелі вона експортує. Тобто максимальний профіт для економіки.
І тут доблесні правоохоронці кидаються захищати попередній “схематоз” (поки не відомо як вони нового губера сюди втягнули).

Один з них повідомляє про “крадіжку”, далі влаштовують облаву, зупиняють і опечатують авто, виганяють водія на ніч на вулицю – чекати до ранку під райвідділком, оперативно накладають арешт на 46 “ділових” колод, обшуки, блокування роботи, переможні постіки у фб.

Тягач не арештовують, тож колоди треба розвантажити і описати для зберігання, як речдоки. Доблесні опера з УСР знаходять лісника з сусідньої області (для огляду і опису за участю спеціаліста).
Ось тут – весь треш! По факту огляду і опису за участю спеціаліста виявляється, що лише 30 колод – ділова деревина останніх сортів, а 16 колод – таки дрова!

Тобто документи – на ділову деревину, а, по факту, частина – дрова!

Виглядає, ніби лісгосп “впарив” фірмі пару колод дров під виглядом ділових, бо зачіповано 32.

До того ж, все спиляне в минулому і позаминулому році. Ми долучаємо всі документи від аукціону і проплат до ТТН. Слідчий сам в шоці. З кучки оперів залишаються лише двоє (інші десь поділися), але в нас все зафіксовано під протокол: “підписздись” і “підписздись”.
Шкода підприємство, яке попало під роздачу лише для картинки і популізму місцевих чиновників. Є чуйка, що попередній керівник лісгоспу руками працівників ДСР (колишній УБОЗ) проводить якусь свою Операцію “Ы”.

Далі будуть обшуки і вилучання документів з лісгоспу, щоб ні інвентаризація, ні аудит не були завершені

Шкода також нас всіх. Це ж лише одна маленька ситуація і лише в одному лісгоспі, а таких лісгоспів – сотні.

Довідка: в Україні заготовляється щорічно ~ 15 млн м3 деревини. Це не приватна корова оперів і їх посіпак. Це – серйозний ресурс для нашої, і без того немічної, економіки.

Р.S. Пану губеру личило б не лише викладати постіки у фб, але й, по-чоловічому, вибачитися перед підприємцями і, так само, по-чоловічому, звільнити пару-трійку місцевих “шептунів” у погонах.

Але й за нами теж не затримається: скарги на місцевих суддів, прокурора та інших терористів бізнесу, хоча б для історії, ми обов’язково напишемо: звичайна робота з повернення незаконно вилученого майна підприємства.

Vitaliy Kolomiets, facebook

 

Have any Question or Comment?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

CAPTCHA image
*

Youtube “Громада Черкащини”

Text Widget

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Aenean dapibus erat eget rhoncus facilisis. Duis et lacus ut tellus fermentum ultricies quis sit amet mauris. Nullam molestie, mauris ac ultrices tincidunt, sapien turpis rhoncus tellus, sed sagittis dui felis molestie risus.