Реквієм по людях похилого віку


Spread the love

Ні, я не буду писати про те, як наше елітне бидло прилетіло з Куршавеля і тепер вимагає особливого лікування в убитих ними ж самими лікарнях, які знаходяться в пограбованій ними ж самими країні.

Не буду, бо наш бідний народ, замість того, щоб плюнути елітному бидлу в пику і сказати «розслабся й насолоджуйся», за сотню, зневажливо кинуту за послуги, буде їм, як зможе, догоджати.
Це невиліковно… Український феодальний сюр.

Ні, я хочу написати про людей похилого віку, що вмирають у всіх країнах. Про тих, хто зустрів на передовій страшного ворога, прикривши нас від першого удару.

Днями Ємець, міністр охорони здоров’я, розповів, що не треба витрачатися на тести, тому що доживають люди в Україні тільки до 65 років, а після цього вони – трупи.

У коментарях до постів я іноді зустрічаю такі перли: «Та нічого, цей вірус косить одних людей похилого віку»! Одразу хочеться запитати – у вас, покидьків, що, немає батьків? Чи вас під парканом знайшли? Ви що, взагалі без коренів, без пам’яті, без совісті, без Бога існуєте ?!

До сих пір, подумки, ні на одну мить я не розлучаюся зі своєю бабусею, яка померла в 94 роки. Я продовжую шалено любити її і навіть часто розмовляю з нею. Я знаю, що винна перед нею…

Пам’ятаю, вранці, за сніданком, вона хотіла поговорити зі мною, розповісти, що прочитала і що думає, а я ковтала каву, дратувалася і бігла на роботу. Попереду у мене був день, повний проблем, адже треба було заробляти гроші …

Я вам розповім, хто такі люди похилого віку.
Це – не особини, які не приносять користі, тому що вже виконали свою репродуктивну функцію. Це – не громадяни, які є тягарем для держави, тому що цим громадянам треба виплачувати допомогу для виживання. Це – не паразити, які споживають ресурси. Це-  не безглуздий баласт, від якого природа намагається позбутися.

Люди похилого віку – це ті ж діти. Вони так само безпорадні, вони також часто хворіють, вони такі ж примхливі, вони часто бувають неохайними, забудькуватими і незрозумілими, як діти. Тільки в дітях все це розчулює, а в старих – дратує…

Діти тільки починають своє життя, а люди похилого віку його завершують і повинні звільнити житлову площу. Відпрацьований біологічний матеріал …

Вони могли б передати накопичений досвід, але за останні двадцять років між поколіннями пролягла занадто глибока тріщина з технологій і діджіталізаціі.

Молодь, яка не прочитала жодної книги, яка не знає, що таке мудрість, яка постійно дивиться собі в руку на стиснутий в ній мобільник, з недорозвиненими мізками і душами, не може зрозуміти людей похилого віку. Просто не в змозі…

Молоде покоління виросло на відеоіграх, де вбивають, але не відчувають болю.

Життя для багатьох вісімнадцятирічних це така ж сама гра, начебто з якої можна в будь-який момент вийти. У цього молодого покоління не формується постійна прихильність до будь чого. Вони завжди можуть відключитися від проблем, відчуттів і людей, які їх не влаштовують.

Наші юні і бездуховні, що самі себе підсадили на віртуальну цивілізацію, не розуміють одного – невелике зусилля хакера і всієї їхньої цивілізації прийде Кінець

І тоді вони опиняться один на один з самими собою. Ні на що не здатними. З чим вони, звиклі дивитися собі в руку, залишаться?

Раніше, у деяких народів, була традиція слухати старих. Тепер старі самотні. Над ними сміються. Їх нарікають старезними. Бути старим – мало не злочин. Адже в розкраденій країні немає грошей для людей похилого віку…

Тому старі збиваються в зграї. У компанії собі подібних вони менше соромляться своїх зморшок і свого віку, яке суспільство молодих і здорових все більш відверто ставить їм у провину.

Адже молоді повинні працювати задля того, щоб людям похилого віку було з чого виплачувати пенсії. Так навіщо вони потрібні?
Чи не краще, як сказав Ємець?!  Після 65 – все одно труп…

Так чому б не пустити в расход, щоб не обтяжували пенсійний фонд?

Якщо є можливість, вони переселяються в будинок для людей похилого віку, де спостерігають, як поступово відходять в інший світ їх друзі, що важко зітхають через стінку.

Якщо такої можливості немає, вони живуть самотньо в своїх скромних міських квартирах, кімнатах або похилих сільських хатах, віддаючи останні копійки за світло і газ.

Пухкі міністри призначають їм пенсії із залишків того, що ще не було вкрадено. А оскільки крадуть багато, то залишається на старих зовсім мало.

Ставлення до людей похилого віку, яке зараз так явно проявилося, теж одна зі сторін нашої цивілізації, що зайшла в глухий кут.

Молодь тупо і настирливо не розуміє одного – вони теж стануть старими. І набагато швидше, ніж їм здається

Час минає швидко. Мобільник в руці і зароблене бабло не допоможе зупинити час. Молодість кожен день залишається все далі позаду, попереду лише один варіант – Старість. І Смерть. І ніякій кураж нікого не врятує.

Старенькі, також, як і дітки, дуже вразливі. Одні тільки пізнають життя і, тому, часто лякаються, а інших чекає подорож у незвідане. Їм теж страшно.

Вони намагаються бути хоробрими, триматися, чимось відволікатися, але, не сумнівайтеся, вони постійно думають про те, що їхнє життя прожите і ворожать, що ж буде там, за межею вічності?

Навіщо ви, покидьки, робите їх винними в тому, що вони постаріли?

Насправді, Реквієм – це вражаючої краси і трагізму музика.

Разом з Моцартом, я присвячую її всім людям похилого віку, всім померлим і вмираючим.

Вони залишаться в моєму серці разом з моєю дорогою бабусею.

А бездушним особинам, яких і людьми-то назвати не можна, яких зжерли жадібність і байдужість, хочу сказати наступне: Ви занадто не стрибайте, старенькі зустрічають хворобу, яка всіх зрівнює, на передньому фланзі, але прийде і ваша черга.

І врата Ада відкриються для Вас …

Олена Ксантопулос

Have any Question or Comment?

2 comments on “Реквієм по людях похилого віку

Sambuka Tour

Не хватает МИЛОСЕРДИЯ И ЛЮБВИ, всем не хватает!
Старым станет молодой, но он про это забывает!
А придет такое ВРЕМЯ, когда спросится По Рангам! Помните о МИЛОСЕРДИИ – все вернется БУМЕРАНГОМ ((

Reply

На мій погляд, стаття дуже актуальна. В оригіналі – російською, переклад мій.

Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

CAPTCHA image
*

Youtube “Громада Черкащини”

Text Widget

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Aenean dapibus erat eget rhoncus facilisis. Duis et lacus ut tellus fermentum ultricies quis sit amet mauris. Nullam molestie, mauris ac ultrices tincidunt, sapien turpis rhoncus tellus, sed sagittis dui felis molestie risus.