Соціальні виплати ветеранам. Нарешті є зрушення !


Spread the love

Як ми раніше вже повідомляли /Допомога ветеранам війни в 2021 році /ветерани війни щорічно до 5 травня повинні отримувати щорічну разову грошову допомогу у визначених розмірах (встановлену ч.4 ст.13 Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” у редакції Закону України від 25.12.1998″ Про внесення змін до Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”), наприклад у 2021 році:

• інвалідам I групи – десять мінімальних пенсій за віком (17 690 грн);
• II групи – вісім мінімальних пенсій за віком (14 152 грн);
• III групи – сім мінімальних пенсій за віком. (12 383 грн);
• Учасникам бойових дій у розмірі п’яти
мінімальних пенсій за віком.(8845 грн).

Але виплачувались набагато менші суми!

Ветерани війни позивалися до суду і, звісно, вигравали справи, але кошти не отримували, так як ЦЕНТР ПО НАРАХУВАННЮ ТА ЗДІЙСНЕННЮ СОЦІАЛЬНИХ ВИПЛАТ м. Черкаси, який повинен перераховувати та виплачувати кошти, відмовляв їм під приводом того, що, мовляв, в бюджеті ці кошти не передбачені…

Незважаючи на відкриті виконавчі провадження відносно боржника – Центра по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат, та відкритого кримінального провадження відносно його посадових осіб, ЦЕНТР не виконував рішення судів про доплату невиплачених коштів.

На сьогоднішній день,  ЦЕНТР включено до постанови Кабінету міністрів ! Вона набрала чинності 31.08.2021 «Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для забезпечення виконання рішень суду у 2021 році», та закладено кошти на виконання рішень судів. Тож аргументувати чиновникам Центру більше нічим!

Цей порядок визначає механізм використання коштів, передбачених у державному бюджеті за програмою “Забезпечення виконання рішень суду” (далі – бюджетні кошти) для забезпечення виконання рішень суду, прийнятих національними судами, а також виплати судового збору, виконавчих витрат і штрафів, накладених державним виконавцем відповідно до норм Закону України “Про виконавче провадження”.

Відповідно до п.7, цього порядку, «..Черговість виконання рішень визначається боржником за датою їх надходження до боржника, в межах однієї дати – за датою набрання рішенням законної сили, якщо рішення, які виконуються за датою набрання ними законної сили, прийнято стосовно декількох позивачів, – за прізвищами в алфавітному порядку..».

Відповідно до п.7, цього порядку, «..районні органи соціального захисту населення та центри з нарахування та здійснення соціальних виплат щомісяця до 5 числа подають регіональним органам соціального захисту населення інформацію про потребу в бюджетних коштах для забезпечення виконання рішень, підготовлену відповідно до пріоритетності з дотриманням черговості їх виконання за встановленою Мінсоцполітики формою.

https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/902-2021-п#Text

Нашим ГО постійно надається юридична допомога ветеранам війни, а саме – відкриття виконавчих проваджень відповідно до рішень судів, підготовка звернень до посадових осіб з питань виконання рішень судів що набрали законної сили. Ми й надалі будемо відстоювати інтереси ветеранів.

С.Громико, голова правління ГО «Організація ветеранів АТО м.Черкаси та Черкаської області»

Have any Question or Comment?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

CAPTCHA image
*

Youtube “Громада Черкащини”

Text Widget

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Aenean dapibus erat eget rhoncus facilisis. Duis et lacus ut tellus fermentum ultricies quis sit amet mauris. Nullam molestie, mauris ac ultrices tincidunt, sapien turpis rhoncus tellus, sed sagittis dui felis molestie risus.