Проект “ПРОБУДЖЕННЯ” – подія Всеукраїнського значення


Spread the love

На Черкащині

триває благодійний культурно-соціальний проект  :

“ART-FEST “ПРОБУДЖЕННЯ”

/ червень 2021 року /

Вже давно назріла потреба привернути увагу до нашого національного надбання, яке, на превеликий жаль, знаходиться в напівзруйнованому стані і може остаточно зникнути з мапи України.

Мета, яку ставлять собі організатори, – пробудити свідомість громади, громадських діячів, а головне – політиків і меценатів.
Так склалося на теперішній час, що саме від них залежить збереження та відбудова культурних об’єктів і пам’яток України.

В першій частині проекту – виїзному пленері – брали участь студенти та викладачі кафедр образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва двох провідних черкаських вишів – ЧДТУ та ЧНУ.

Долучився до творчої співпраці, разом зі своїми студентами, й народний художник України, професор – Іван Іванович Бондар.

За підтримки та на запрошення голови Новодмитрівської ОТГ Артема Кухаренко, відомого всій Україні своєю креативністю та новаторством, під прицілом пензлів художників на цей раз опинилася Свято-Троїцька церква у селі Драбівці.

Тільки уявіть собі – унікальній культовій споруді вже, без малого, 230 років!

Так, вона дійсно зазнала багато випробувань. ЇЇ тричі переносили з місця на місце і неодноразово перебудовували, а останню реставрацію церкві, як пам’ятці національного значення, було проведено ще за радянських часів. Щоб оцінити її стан сьогодні – достатньо поглянути на ці фото.

 

 

Фрагмент вмираючої ікони

Всіх, хто розуміє важливість збереження культурних цінностей України, організатори запрошують долучитися до проекту “Пробудження” і взяти участь у шляхетній справі – благодійному аукціоні !

Ви можете придбати готові картини  на благодійній виставці-аукціоні, який буде проведено в обласному центрі, а всі отримані за них кошти підуть на допомогу дітям-сиротам.

Автором, натхненником і куратором проекту є черкащанка Лілія Постіл – митець, благодійниця, переможниця численних міжнародних конкурсів і фестивалів, лауреат III Національної Премії  «Найкраща українка в професії» – 2021 рік – «Образотворче мистецтво»!

Клікайте на хештег #artfestпробудження та стежте за місцем і часом проведення благодійного аукціону.

Лілія Постіл

#artfestпробудження

Редакція “Громади Черкащини”

Have any Question or Comment?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

CAPTCHA image
*

Youtube “Громада Черкащини”

Text Widget

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Aenean dapibus erat eget rhoncus facilisis. Duis et lacus ut tellus fermentum ultricies quis sit amet mauris. Nullam molestie, mauris ac ultrices tincidunt, sapien turpis rhoncus tellus, sed sagittis dui felis molestie risus.