Користуймося вишуканою мовою


Spread the love

Тебе гребе?! або Правила мови благородних людей у побуті

1. Відповідаючи на дзвінок, говорити “Але”, “Так” або “Якого хріна?!” вже не модно. Але ж є інші замінники, наприклад: “Весь до уваги!”. Якщо неологізм раптом забувся, можете замінити на фразу “Кому я знадобився?”, що вимовляється з МХАТівським драматизмом.

2. На небажані запитання, які потребують негайної відповіді типу “Тебе гребе?!, є чудова фраза: “Вам, добродію, який сум?”.

3. Ціла низка ідіоматичних висловів типу: “твою матір” і “ну ніфіга собі” замінюється фразою: ” Боляче чути “, що вимовляється з Шекспірівським трагізмом.

4. У ході наукової суперечки аргумент “Я тебе зараз в асфальт закатаю!” правильніше замінити фразою: “Голубчику, не турбуйте себе в пошуках профанацій”.

5. Часто ми просимо друзів та рідних: “Вась, зганяй кабанчиком за хлібом”. Це неправильно.. Просити про послугу необхідно так: “Друже, нехай не буде тобі в тягар…” і далі по тексту.

6. Якщо після низки аргументів необхідно підкріпити свою позицію міцним слівцем, існує на вибір кілька варіантів:
– “Ну, ти, смердючий виродок” має вимовлятися, як – “Ох, і шахрай же ти, шельма!”;
– “Баран, за базар відповідатимеш?!” – “Я недосяжний для ваших сміливих аргументів і дедукцій”;
– “Гальмо ти рідкісне” – “Та ви просто рутинер, любий!”;
– “Сам зрозумів, що сказав, дебіл?” – “Ваші слова, шановний, бурлеск чистої води… Так само як і ви – акциденція сучасності”.

7. Висловлювання захоплення, які досить розхожі в розповіді про прекрасну половину людства: “О! Яка попа (ноги, груди)!” – можна промовляти приблизно так: “Особисто я екзальтований її інвенцією!”

Have any Question or Comment?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

CAPTCHA image
*

Youtube “Громада Черкащини”

Text Widget

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Aenean dapibus erat eget rhoncus facilisis. Duis et lacus ut tellus fermentum ultricies quis sit amet mauris. Nullam molestie, mauris ac ultrices tincidunt, sapien turpis rhoncus tellus, sed sagittis dui felis molestie risus.