Велика шахівниця


Spread the love

31-ша річниця української незалежності особлива. Бо шанси на те, що ми б її цього року не відзначали, були досить високі)

Парадокс: близько 11 млн. українців через війну змушені були покинути свої домівки. Десятки тисяч військових і цивільних за півроку війни загинули.

Проте в свіжому опитуванні журналу “РЕЙТИНГ” (єдиному україномовному економічному виданню, чиї рейтинги  базуються виключно на офіційних даних від компаній, а отже вважаються перевіреним джерелом для аналітики) – 74 % українців впевнені, що країна рухається в правильному напрямку. а 93 % вважають, що напад росіян буде відбито.

Звісно, що такі високі показники – результат емоційного стану людей, а не глибокого аналізу ситуації. Відповідаючи на запитання, ми намагаємося думати не про смерті співвітчизників та руйнування наших міст та сел, а про те, що доля планети Земля сьогодні вирішується саме тут, в Україні.

Наразі ми – найважливіша країна в світі…

Є книжка, до якої серйозно ставляться політики – “Велика шахівниця” Збігнева Бжезинського.

Напишу, як є, без сантиментів до власного розуму: мені вона здалася штучною, а теоретизування навколо взаємодії і цивілізаційних протирічь провідних країн світу – кабінетним і таким, що не має стосунку до звичайного життя.

Але, як з’ясувалося, у книжки таки є цільова аудиторія. Це, такі собі, автократи з-за “парєбріка”, що повірили гіпотезі Бжезинського про те, начебто без України росія буде регіональною державою, а з Україною – імперією!

Жити в імперії – що може бути гіршим для самодостатніх українців?

Ця жахлива війна закінчиться. Хоча попереду у нас ще багато втрат, сльоз та болю.

Проте Україна матиме шанс на лідерство в завтрашньому світі. Матиме сучасні відбудовані міста, гнучку економіку, стрімко прогресуючу сферу IT та потужну сільсько-господарську галузь.

Українці будуть дуже мобільні, житимуть і працюватимуть в різних країнах світу, але – повертатимуться додому. Бо тут – перспективніше, цікавіше. І взагалі – де може бути краще, ніж вдома?

Тут і зараз, як ніколи до цього, є надія, що завтра України – це вільні й незакомплексовані люди.

В більшості своїй вони притримуватимуться тієї думки, що мета життя – не загарбати чуже, а плекати своє

і... не красти, не красти, не красти…

PS  розумію, що трохи настобурчив на носа рожеві окуляри, але в такий день – можна) еге ж?!

Віктор Борисов, Черкаси

Have any Question or Comment?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

CAPTCHA image
*

Youtube “Громада Черкащини”

Text Widget

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Aenean dapibus erat eget rhoncus facilisis. Duis et lacus ut tellus fermentum ultricies quis sit amet mauris. Nullam molestie, mauris ac ultrices tincidunt, sapien turpis rhoncus tellus, sed sagittis dui felis molestie risus.